Samsung opracuje technologię ekranów QNED

Samsung opracuje technologię ekranów QNED

Agencja Digitimes Research szacuje, że Samsung Electronics zastosuje dwutorowe podejście, aby zwiększyć sprzedaż swoich telewizorów opartych o QLED i microLED w 2021 roku. Działania te są odpowiedzią na aktywność firmy LG Electronics w promowaniu zwijanych telewizorów OLED.

Telewizory QLED firmy Samsung mają łączyć w sobie technologie kropek kwantowych (QD) i OLED. W celu poprawy efektywności tego rozwiązania, w tym zużycia energii i poziomu jasności ekranu, a także problemu związanego z wypalaniem się matrycy, producent jeszcze w tym roku zamierza opracować technologie QNED (QD + nano LED).

Samsung zamierza wprowadzić na globalny rynek swoje 110-calowe telewizory wykorzystujące technologie microLED w pierwszym kwartale 2021 roku. Firma wprowadzi także na rynek technologię zwijanych ekranów microLED pod warunkiem dalszego rozwijania wcześniej wymienionego rozwiązania.

Chociaż LG może się również pochwalić możliwością produkcji telewizorów microLED, firma zdecyduje o wprowadzeniu takich produktów w zależności od trendów rynkowych.

Samsung i LG zlecą produkcję swoich telewizorów QLED i rolowanych OLED zewnętrznym podmiotom w celu lepszej kontroli kosztów, przy czym ta pierwsza prawdopodobnie podniesie wskaźnik wykorzystania usług outsourcingowych w 2021 roku do 20%.

W odpowiedzi na rozwój lokalnych dostawców telewizorów w Chinach, Samsung i LG stopniowo przenoszą swoją działalność w zakresie montażu tych urządzeń do Wietnamu lub Indonezji, dążąc do zwiększenia sprzedaży na rynku Azji Południowo-Wschodniej.

źródło: Digitimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów