TSMC uruchomi próbną produkcję w litografii 3 nm

TSMC uruchomi próbną produkcję w litografii 3 nm

TSMC jest na dobrej drodze, aby w tym roku uruchomić próbną produkcję chipów w procesie 3 nm. W drugiej połowie 2022 roku firma planuje wdrożyć masową produkcję w tej technologii.

- Nasz rozwój technologii 3 nm przebiega zgodnie z planem. Obserwujemy znacznie wyższy poziom zaangażowania klientów, zarówno w przypadku aplikacji HPC, jak i smartfonów, w porównaniu z 5 i 7 nm - powiedział CEO TSMC CC Wei podczas konferencji dotyczącej wyników firmy.

TSMC wyznaczyło również cel inwestycyjny opiewający na kwotę 25-28 mld dolarów. Jest on znacznie wyższy w porównaniu do kwoty 20-22 mld dolarów oszacowanej przez obserwatorów rynku.

- Poziom nakładów inwestycyjnych TSMC pozostaje wysoki ze względu na złożoność technologii - powiedział CEO, odpowiadając na pytania podczas konferencji. Wydatki TSMC na sprzęt produkcyjny EUV w związku z rozwojem technologii, są jednym z powodów wyższych nakładów inwestycyjnych w tym roku.

Według TSMC ​​wyższy poziom wykorzystania mocy produkcyjnych jest konieczny, aby zwiększyć przyszłe możliwości wzrostu. Firma podniosła cel wskaźnika CAGR do 10-15 % w zakresie przychodów w USD do 2025 roku. Ponadto TSMC ujawniło, że technologia pakowania 3D SoIC (system-on-integrated chips) będzie gotowa do wykorzystania w produkcji w 2022 roku. Technologia SoIC TSMC zostanie po raz pierwszy przyjęta do zastosowań w aplikacjach HPC.

Tajwański gigant szacuje, że przychody z usług deweloperskich będą rosły w tempie wyższym niż średnia korporacyjna w ciągu najbliższych kilku lat. TSMC promuje rodzinę technologii 3DFabric, składającą się z CoWoS i InFO 3D stacking foundry oraz SoIC do heterogenicznej integracji układów 3D.

źródło: Digitimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów