Rośnie zapotrzebowanie na diody IR i UV-C

Rośnie zapotrzebowanie na diody IR i UV-C

Producenci podzespołów optoelektronicznych odnotowali duże zapotrzebowanie na urządzenia wykorzystujące diody IR i UV-C. Takie firmy, jak Lite-On Technology, Everlight Electronics, Advanced Optoelectronic Technology (AOT), Bright LED Electronics i Harvatek zwiększyły swoje moce produkcyjne w zakresie pakowania struktur chipów LED, aby pokryć popyt, którego wysoki poziom ma się utrzymać do pierwszego kwartału 2021 roku.

Lite-On wytwarza komponenty wykorzystujące diody IR dla urządzeń 5G i IoT oraz - UV-C LED stosowane w dezynfekcji . Ze względu na duży popyt na rozwiązania wykorzystujące podczerwień i promieniowanie ultrafioletowe Lite-On spodziewa się, że jego udział pod względem przychodów z sektora optoelektroniki w 2020 roku wzrośnie o 10% do 13% rok do roku.

Firma Everlight dostarczająca diody IR i UV-C LED w pełni wykorzystała swoje moce produkcyjne, a jej zebrane zamówienia sięgają terminem dostawy do 2-3 miesięcy. Podmiot ten spodziewa się, że w tym roku udział jego przychodów generowanych przez produkcję podzespołów optoelektronicznych wzrośnie do ponad 30%. Firma ma także w planach zwiększenie miesięcznych zdolności pakowania o 80 mln chipów.

Advanced Optoelectronic Technology wskazuje, że ponad 90% jego skonsolidowanych przychodów pochodzi z działu optoelektroniki, z czego około 60% związanych jest z telewizorami LCD. Firma w przyszłym roku zajmie się produkcją OEM i ODM komponentów IR przeznaczonych dla elektroniki noszonej. AOT spodziewa się, że odsetek dochodów z tego segmentu przekroczy 10%.

Przedsiębiorstwo Bright LED w okresie styczeń - wrzesień 2020 roku, dostarczając diody IR wygenerowało przychody, które pod względem udziału osiągnęły 46%. W tym czasie firma uruchomiła linię produkcyjną diod UV-C. W związku z tym Bright LED w 2021 roku zamierza dążyć do osiągnięcia odpowiednich dochodów z udziałem na poziomie 55%. W pierwszej połowie 2020 roku firma Harvatek odnotowała, że 10-20% jej przychodów jest wygenerowanych przez dostawy komponentów IR LED i oczekuje, że odsetek ten w 2021 roku wzrośnie do 25%.

źródło: Digitimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów