W trzecim kwartale wzrosły przychody na rynku serwerów

W trzecim kwartale wzrosły przychody na rynku serwerów

Zgodnie z danymi przygotowanymi przez IDC w trzecim kwartale tego roku dostawcy serwerów na światowym rynku odnotowali sprzedaż na poziomie 22,6 mld dolarów, co oznacza wzrost o 2,2%. W 2020 roku całkowite dostawy serwerów spadły do 3,1 mln sztuk, czyli o 0,2%.

Przychody z jednostek serwerowych wzrosły do 19 mld dolarów, czyli o 5,8%, jednak w przypadku klasy średniej tyc urządzeń spadły do 2,6 mld dolarów - o 13,9%. Przychody z serwerów wysokiej klasy wyniosły 937 mln dolarów, co oznacza spadek o 12,6%.

- Globalne zapotrzebowanie na serwery dla przedsiębiorstw było w trzecim kwartale nieco ograniczone, chociaż dostrzegliśmy obszary dużego popytu. Z perspektywy regionalnej przychody z serwerów sprzedawanych na chińskim rynku wzrosły o 14,2% rok do roku. Światowe przychody z serwerów bazujących na procesorach AMD wzrosły o 112,4% rok do roku. W tym czasie przychody z serwerów wykorzystujących procesory ARM wzrosły o 430,5% rok do roku - aczkolwiek z bardzo małej podstawy - powiedział Paul Maguranis, starszy analityk ds. infrastruktury platform i technologii w IDC.

W trzecim kwartale tego roku firmy Dell i Hewlett Packard Enterprise/New H3C zajęły czołową pozycję na światowym rynku serwerów z udziałem w przychodach kolejno 16,7% i 15,9%. Podmiot Inspur Power Systems zajął trzecie miejsce z udziałem na poziomie 9,4%, czwarte miejsce Lenovo - 5,9%. Huawei uplasował się na piątym miejscu z udziałem w wysokości 4,9%.

źródło: Digitimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów