W trzecim kwartale wzrosły przychody na rynku serwerów

W trzecim kwartale wzrosły przychody na rynku serwerów

Zgodnie z danymi przygotowanymi przez IDC w trzecim kwartale tego roku dostawcy serwerów na światowym rynku odnotowali sprzedaż na poziomie 22,6 mld dolarów, co oznacza wzrost o 2,2%. W 2020 roku całkowite dostawy serwerów spadły do 3,1 mln sztuk, czyli o 0,2%.

Przychody z jednostek serwerowych wzrosły do 19 mld dolarów, czyli o 5,8%, jednak w przypadku klasy średniej tyc urządzeń spadły do 2,6 mld dolarów - o 13,9%. Przychody z serwerów wysokiej klasy wyniosły 937 mln dolarów, co oznacza spadek o 12,6%.

- Globalne zapotrzebowanie na serwery dla przedsiębiorstw było w trzecim kwartale nieco ograniczone, chociaż dostrzegliśmy obszary dużego popytu. Z perspektywy regionalnej przychody z serwerów sprzedawanych na chińskim rynku wzrosły o 14,2% rok do roku. Światowe przychody z serwerów bazujących na procesorach AMD wzrosły o 112,4% rok do roku. W tym czasie przychody z serwerów wykorzystujących procesory ARM wzrosły o 430,5% rok do roku - aczkolwiek z bardzo małej podstawy - powiedział Paul Maguranis, starszy analityk ds. infrastruktury platform i technologii w IDC.

W trzecim kwartale tego roku firmy Dell i Hewlett Packard Enterprise/New H3C zajęły czołową pozycję na światowym rynku serwerów z udziałem w przychodach kolejno 16,7% i 15,9%. Podmiot Inspur Power Systems zajął trzecie miejsce z udziałem na poziomie 9,4%, czwarte miejsce Lenovo - 5,9%. Huawei uplasował się na piątym miejscu z udziałem w wysokości 4,9%.

źródło: Digitimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów