Rosnące zapotrzebowanie na komponenty do iPhone'ów 12

Rosnące zapotrzebowanie na komponenty do iPhone'ów 12

Źródła podają, że liczba zamówień na komponenty VCM (Voice Coil Motor) będzie rosła, sięgając terminem realizacji co najmniej do końca 2020 roku. Japoński Alps i Mitsumi są obecnie dwoma głównymi dostawcami komponentów VCM przeznaczonych do iPhone'ów. Ich dostawy do najnowszej serii będą większe, niż dla modelu iPhone 11.

Pojedynczy iPhone wymaga od 4 do 6 takich komponentów, a rosnący popyt na najnowszą serię w wersji Pro i Pro Max sprawił, że dostawcy VCM otrzymują jeszcze większe zamówienia.

Largan Digital - spółka zależna tajwańskiego dostawcy obiektywów do aparatów fotograficznych Largan Precision, jest - według doniesień - mocno zaangażowana w rozwój modułów VCM, starając się wejść do łańcucha dostaw iPhone'ów nowej generacji w 2021 roku.

Szacuje się, że tajwańskie zakłady foundry wytwarzające półprzewodniki w technologii GaAS, takie jak Win Semiconductors oraz dostawca wafli krzemowych Visual Photonics Epitaxy, utrzymają gwałtowny wzrost przychodów w czwartym kwartale tego roku. Ma to związek z bezpośrednim włączeniem się tych firm do łańcucha dostaw skanerów ToF LiDAR przeznaczonych dla iPhone'a 12 Pro, dzięki produkcji modułów laserowych o emisji powierzchniowej (VCSEL) i PA 5G, w ramach realizacji zamówień zleconych przez firmy ODM - Broadcom i Skyworks.

źródło: Digitimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów