Micron dostarcza 176-warstwowe układy 3D NAND flash

Micron dostarcza 176-warstwowe układy 3D NAND flash

Firma Micron Technology rozpoczęła masowe dostawy układów 3D NAND flash, które według producenta jako pierwsze na świecie składają się ze 176-warstw. Micron twierdzi, że ​​jego nowa 176-warstwowa technologia i zaawansowana architektura stanowią przełom, umożliwiający ogromny wzrost wydajności pamięci masowych wykorzystywanych w centrach danych, inteligentnych urządzeniach brzegowych i mobilnych.

W porównaniu z poprzednią generacją pamięci 3D NAND Microna, pamięć 176-warstwowa o ponad 35% poprawia zarówno opóźnienie odczytu, jak i zapisu. Mając o około 30% mniejszy rozmiar niż najlepsza w swojej klasie konkurencyjna oferta, zwarta konstrukcja Microna jest idealna do rozwiązań o małej dostępnej przestrzeni.

Piąta generacja pamięci 3D NAND firmy Micron charakteryzuje się maksymalną szybkością transferu danych wynoszącą 1600 megatransferów na sekundę (MT/s) na łączu Open NAND Flash Interface (ONFI), co oznacza wzrost o 33%. Zwiększona prędkość ONFI prowadzi do szybszego uruchamiania systemu i wydajności aplikacji. W zastosowaniach motoryzacyjnych prędkość ta zapewni niemal natychmiastowe czasy reakcji systemów w pojazdach, poprawiając wrażenia użytkownika.

Micron wierzy, że wraz ze spowolnieniem prawa Moore'a innowacyjność 3D NAND ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że ​​branża będzie mogła nadążać za rosnącymi wymaganiami dotyczącymi przetwarzania danych.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów