Synopsys kupuje Moortec

Synopsys kupuje Moortec

Firma Synopsys kupiła Moortec, specjalistę od monitoringu IP w Plymouth. Firma Synopsys wprowadziła w zeszłym miesiącu platformę Silicon Lifecycle Management (SLM), a technologia Moortec stanowi ważny element, który zapewni wiele możliwości w zakresie monitorowania pracy układu scalonego.

Czujniki PVT firmy Moortec są uważane za najbardziej zaawansowane komponenty w tym segmencie i odpowiadają za krytyczną część tej wymaganej funkcjonalności. Dane z tych czujników w połączeniu z innymi źródłami pomiarowymi zostaną wykorzystane w silnikach analitycznych platformy Synopsys SLM w celu zapewnienia znaczącej optymalizacji na każdym etapie cyklu życia półprzewodnika, począwszy od wdrożenia projektu, poprzez produkcję, testy produkcyjne, uzupełnianie, a skończywszy na pracy w docelowym środowisku.

- To przejęcie przyspiesza rozwój naszej platformy SLM, dostarczając naszym klientom kompleksowe rozwiązanie oparte na analizie danych dla urządzeń w najbardziej zaawansowanych węzłach procesowych - powiedział Synopsys COO Sassine Ghazi

Monitorowanie w układzie scalonym jest obecnie koniecznością w zaawansowanych procesach technologicznych, ponieważ umożliwia zarządzanie w czasie rzeczywistym coraz bardziej zmiennymi warunkami fizycznymi i funkcjonalnymi, zwiększając tym samym wydajność i niezawodność.

Moortec wprowadza do Synopsys zaawansowaną i wszechstronną gamę wbudowanych w chipy czujników PVT i podsystemów sterowania. Opracowane przez firmę Moortec technologia została wdrożona przez wiele największych na świecie firm wytwarzających półprzewodniki i IDM oraz została wykorzystana w setkach projektów układów scalonych we wszystkich popularnych litografiach do 5 nm.

źródło: Electronics Weekly

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów