Synopsys kupuje Moortec

Synopsys kupuje Moortec

Firma Synopsys kupiła Moortec, specjalistę od monitoringu IP w Plymouth. Firma Synopsys wprowadziła w zeszłym miesiącu platformę Silicon Lifecycle Management (SLM), a technologia Moortec stanowi ważny element, który zapewni wiele możliwości w zakresie monitorowania pracy układu scalonego.

Czujniki PVT firmy Moortec są uważane za najbardziej zaawansowane komponenty w tym segmencie i odpowiadają za krytyczną część tej wymaganej funkcjonalności. Dane z tych czujników w połączeniu z innymi źródłami pomiarowymi zostaną wykorzystane w silnikach analitycznych platformy Synopsys SLM w celu zapewnienia znaczącej optymalizacji na każdym etapie cyklu życia półprzewodnika, począwszy od wdrożenia projektu, poprzez produkcję, testy produkcyjne, uzupełnianie, a skończywszy na pracy w docelowym środowisku.

- To przejęcie przyspiesza rozwój naszej platformy SLM, dostarczając naszym klientom kompleksowe rozwiązanie oparte na analizie danych dla urządzeń w najbardziej zaawansowanych węzłach procesowych - powiedział Synopsys COO Sassine Ghazi

Monitorowanie w układzie scalonym jest obecnie koniecznością w zaawansowanych procesach technologicznych, ponieważ umożliwia zarządzanie w czasie rzeczywistym coraz bardziej zmiennymi warunkami fizycznymi i funkcjonalnymi, zwiększając tym samym wydajność i niezawodność.

Moortec wprowadza do Synopsys zaawansowaną i wszechstronną gamę wbudowanych w chipy czujników PVT i podsystemów sterowania. Opracowane przez firmę Moortec technologia została wdrożona przez wiele największych na świecie firm wytwarzających półprzewodniki i IDM oraz została wykorzystana w setkach projektów układów scalonych we wszystkich popularnych litografiach do 5 nm.

źródło: Electronics Weekly

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów