Apple notuje rekordową sprzedaż

Apple notuje rekordową sprzedaż

Firma Apple ogłosiła wyniki finansowe za czwarty kwartał roku finansowego 2020, który zakończył się 26 września 2020 r., odnotowując rekordowe przychody w wysokości 64,7 mld USD i kwartalny zysk na akcję rozwodnioną w wysokości 0,73 USD. Sprzedaż międzynarodowa stanowiła 59% kwartalnych przychodów.

- Apple zakończył rok finansowy wypełniony wprowadzaniem innowacji w obliczu przeciwności losu, osiągając we wrześniu kwartalny rekord, na czele z rekordami wszech czasów w zakresie komputerów Mac i usług. Pomimo ciągłych trudności związanych z Covid-19, Apple znajduje się w środkowym punkcie najbardziej płodnego okresu wprowadzania produktów w historii, uzyskując szybkie odpowiedzi rynku na wszystkie swoje nowe produkty, na czele z pierwszą linią iPhone'ów obsługujących 5G - powiedział Tim Cook, CEO Apple.

- Nasze znakomite wyniki za kwartał we wrześniu zamykają niezwykły rok obrotowy, w którym ustanowiliśmy nowe historyczne rekordy w zakresie przychodów, zysków na akcję i wolnych przepływów pieniężnych, pomimo niezwykle zmiennego i wymagającego środowiska makroekonomicznego. Wyniki sprzedaży i niezrównana lojalność klientów sprawiły, że nasza aktywna baza zainstalowanych urządzeń osiągnęła rekordowo wysoki poziom we wszystkich głównych kategoriach produktów. W ciągu kwartału zwróciliśmy również akcjonariuszom prawie 22 miliardy dolarów, ponieważ utrzymujemy nasz cel osiągnięcia z czasem pozycji neutralnej pod względem gotówki netto - powiedział Luca Maestri, dyrektor finansowy Apple'a

Rada dyrektorów Apple'a ogłosiła dywidendę gotówkową w wysokości 0,205 USD na akcję zwykłą spółki.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów