Do 2025 roku sprzedaż smartfonów 5G przekroczy miliard sztuk

Do 2025 roku sprzedaż smartfonów 5G przekroczy miliard sztuk

Mobilne urządzenia 5G
Sprzedaż smartfonów 5G będzie rosła wykładniczo, osiągając 1,15 mld sztuk do 2025 roku, odpowiadając za 70% całkowitej sprzedaży smartfonów i stając się najbardziej przyspieszoną generacją technologii mobilnych, jaką kiedykolwiek wprowadzono.

- Wzrost poziomu sprzedaży smartfonów 5G będzie gwałtowniejszy niż tych 4G - w porównaniu ze wzrostem w momencie premiery poprzedniej generacji. Smartfony nowej generacji przewyższą swojego poprzednika pod niemal każdym względem, w tym w liczbie urządzeń mobilnych, abonentów i sieci - prognozuje dyrektor ds. badań David McQueen.

Technologia AR/VR
Zgodnie z przygotowaną prognozą sektor AR w nadchodzących latach zacznie się rozwijać co pozwoli zwiększyć jego wartość z obecnych 732 mln dolarów do 18 mld dolarów w 2025 roku.

- Chociaż wartość przedsięwzięć napędzała wzrost na wczesnym etapie rozwoju rynku technologii AR, zarówno liczba użytkowników, jak i notowany wzrost w segmencie konsumenckim, pozwoli stworzyć znaczący rynek AR - wyjaśnia dyrektor ds. badań Eric Abbruzzese.

Technologia blockchain i distributed ledger
Do 2025 roku sektor technologii informacyjno-komunikacyjnej osiągnie potencjalną wartość rynkową w wysokości 7,5 mld dolarów.

- Zmniejszone zainteresowanie i zwiększona niechęć do ryzyka zmniejszyły możliwości generowania przychodów, przy ich 35% spadku rok do roku w latach 2018-2019, a tendencja ta utrzyma się w roku 2020. W związku z tym nie przewiduje się, aby rynek powrócił do poziomu z roku 2018, przed okresem 2022-2023 - wskazuje dyrektor ds. badań naukowych Michela Menting.

Robotyka przemysłowa i konsumencka
Dzięki ulepszeniom czujników, algorytmów i przetwarzania, autonomiczne roboty mobilne (AMR) stają się coraz bardziej powszechne. Do roku 2025 roku roboty AMR przewyższą w globalnych przychodach automatyczne pojazdy (AGV) - 35,266 mln dolarów w porównaniu z 30,452 mln dolarów - prognozuje starszy analityk Rian Whitton.

Przemysł i produkcja
Liczba połączeń ma wzrosnąć z 1,4 mln zanotowanych w 2019 roku do 20,9 mln w 2025 roku przy wzroście charakteryzującym się CAGR na poziomie 57%.

- Gwałtowny wzrost liczby połączeń pokazuje, że rozwiązania oparte na AR szybko stają się główną technologią w hali produkcyjnej - wskazuje główny Analityk Michael Larner.

Technologie M2M, IoT i IoE
Do 2026 roku liczba podłączonych krów do czujników przemysłowych osiągnie 60 mln na świecie, co oznacza, że hodowcy bydła będą mogli mieć większy wgląd w aktywność i zdrowie bydła.

- Rok 2020 był punktem zwrotnym dla kilku pionierów, ale wraz z rokiem, w którym większość świata została zamknięta z powodu pandemii, na rynku rolnym pojawiła się ogromna presja, aby produkować więcej żywności. Takie firmy, jak Ag-tech umożliwiają rolnikom i hodowcom zdalne monitorowanie ich zwierząt gospodarskich, a także innych rodzajów upraw - wyjaśnia Harriet Sumnall, analityk ds. badań.

źródło: ABI Research

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów