GlobalWafers z pełną wydajnością wytwarza 8- i 12-calowe płytki

GlobalWafers z pełną wydajnością wytwarza 8- i 12-calowe płytki

Co najmniej do końca 2020 roku firma GlobalWafers utrzyma pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych swoich 12- i 8-calowych linii produkcyjnych, a jego potencjał produkcyjny 6-calowych płytek krzemowych będzie wykorzystywany w ponad 70%.

Firma twierdzi, że wysokie wykorzystanie zdolności wytwórczych spowodował głównie duży popyt na chipy do przetwarzania w chmurze, układy dla serwerów korporacyjnych, centrów danych czy notebooków, w wyniku dynamicznego rozwoju pracy i nauki zdalnej. Wpływ miało też rosnące zapotrzebowanie ze strony krajów przyspieszających budowę infrastruktury 5G, by stymulować gospodarkę.

Pomimo pandemii, wahań kursów walutowych i niepewności politycznej, co komplikuje perspektywy branży półprzewodników, GlobalWafers ​​pozostaje optymistą co do długoterminowego rozwoju i wzrostu branży, biorąc pod uwagę nadchodzące premiery różnych nowych produktów technologicznych i działania stymulacyjne przyjęte przez poszczególne kraje.

Firma deklaruje, że nadal będzie wzmacniać planowanie ciągłości działania i rozszerzać produkcję wysokiej klasy linii produktów waflowych z różnorodnych materiałów, by lepiej sprostać wyzwaniom wynikającym z napięć między USA a Chinami, a także z postępującej pandemii.

Przychody firmy za pierwsze trzy kwartały 2020 r. spadły o 7,5% w stosunku do roku poprzedniego, do 41,222 mld NT (1,436 mld USD), a zysk netto skurczył się o 9,96% - do 9,666 mld NT. Jednak dochód operacyjny netto i stopa zysku po opodatkowaniu osiągnęły w tym okresie drugi najwyższy poziom w historii.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów