GlobalWafers z pełną wydajnością wytwarza 8- i 12-calowe płytki

GlobalWafers z pełną wydajnością wytwarza 8- i 12-calowe płytki

Co najmniej do końca 2020 roku firma GlobalWafers utrzyma pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych swoich 12- i 8-calowych linii produkcyjnych, a jego potencjał produkcyjny 6-calowych płytek krzemowych będzie wykorzystywany w ponad 70%.

Firma twierdzi, że wysokie wykorzystanie zdolności wytwórczych spowodował głównie duży popyt na chipy do przetwarzania w chmurze, układy dla serwerów korporacyjnych, centrów danych czy notebooków, w wyniku dynamicznego rozwoju pracy i nauki zdalnej. Wpływ miało też rosnące zapotrzebowanie ze strony krajów przyspieszających budowę infrastruktury 5G, by stymulować gospodarkę.

Pomimo pandemii, wahań kursów walutowych i niepewności politycznej, co komplikuje perspektywy branży półprzewodników, GlobalWafers ​​pozostaje optymistą co do długoterminowego rozwoju i wzrostu branży, biorąc pod uwagę nadchodzące premiery różnych nowych produktów technologicznych i działania stymulacyjne przyjęte przez poszczególne kraje.

Firma deklaruje, że nadal będzie wzmacniać planowanie ciągłości działania i rozszerzać produkcję wysokiej klasy linii produktów waflowych z różnorodnych materiałów, by lepiej sprostać wyzwaniom wynikającym z napięć między USA a Chinami, a także z postępującej pandemii.

Przychody firmy za pierwsze trzy kwartały 2020 r. spadły o 7,5% w stosunku do roku poprzedniego, do 41,222 mld NT (1,436 mld USD), a zysk netto skurczył się o 9,96% - do 9,666 mld NT. Jednak dochód operacyjny netto i stopa zysku po opodatkowaniu osiągnęły w tym okresie drugi najwyższy poziom w historii.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich lipiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów