Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

AMD przejmie firmę Xilinx za 35 mld dolarów

AMD przejmie firmę Xilinx za 35 mld dolarów

Firmy AMD i Xilinx ogłosiły, że zawarły ostateczną umowę, zgodnie z którą pierwsza z nich przejmie drugą w ramach transakcji obejmującej wszystkie akcje o wartości 35 mld dolarów. Połączenie stworzy wiodącą w branży firmę zajmującą się wysokowydajnymi komputerami, znacznie poszerzając wachlarz produktów AMD i liczbę klientów reprezentujących zróżnicowane rynki, na których Xilinx jest uznanym liderem.

Transakcja została jednogłośnie zaakceptowana przez zarządy firm AMD i Xilinx. Firmy poinformowały, że przejęcie ma się zakończyć do końca roku 2021, pod warunkiem zatwierdzenia przez akcjonariuszy AMD i Xilinxa oraz uzyskania niezbędnych zezwoleń regulacyjnych i spełnienia innych, zwyczajowych warunków zamknięcia.

Lisa Su będzie kierować połączoną firmą jako CEO, a dotychczasowy prezes i CEO Xilinxa - Victor Peng - dołączy do AMD jako prezes odpowiedzialny za biznes i inicjatywy rozwoju strategicznego zespołu Xilinxa, obowiązujące po zamknięciu transakcji.

- Przejęcie firmy Xilinx to kolejny etap na naszej drodze do zajęcia przez AMD pozycji lidera w branży wysokowydajnych komputerów i stania się najlepszym partnerem dla największych i najważniejszych firm technologicznych na świecie. Zespół Xilinx jest jednym z najsilniejszych w branży. Łącząc nasze światowej klasy zespoły inżynierów i głęboką wiedzę, stworzymy lidera branży z wizją, talentem i skalą, które pozwolą zdefiniować przyszłość wysokowydajnych komputerów - powiedziała Lisa Su, prezes i CEO AMD.

Jak przekonują firmy, dzięki połączonemu zespołowi 13 tys. inżynierów i ponad 2,7 mld USD rocznych inwestycji w badania i rozwój, AMD będzie dysponować dodatkowymi możliwościami dostarczania jeszcze doskonalszego zestawu produktów i rozwiązań dla konkretnych dziedzin.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów