Do 2030 roku Toshiba wygeneruje 3 mld dolarów przychodu z kryptografii kwantowej

Do 2030 roku Toshiba wygeneruje 3 mld dolarów przychodu z kryptografii kwantowej

Toshiba zamierza do 2030 roku wygenerować 3 mld dolarów przychodu z zaawansowanej technologii kryptograficznej do ochrony danych - japoński koncern stara się znaleźć nowe źródła wzrostu. Technologia bezpieczeństwa cybernetycznego, zwana kwantową dystrybucją klucza (QKD), wykorzystuje naturę fizyki kwantowej, aby zapewnić dwóm odległym stronom wygenerowane klucze kryptograficzne odporne na cyberataki.

Toshiba szacuje się, że globalny rynek QKD wzrośnie do 12 mld dolarów w ciągu 10 lat, wraz z rozwojem komputerów kwantowych, których ogromna moc obliczeniowa mogłaby z łatwością rozszyfrować konwencjonalne klucze kryptograficzne bazujące na matematyce, powszechnie używane w finansach, obronności i opiece zdrowotnej.

Firma ma nadzieję zaspokoić globalny popyt na zaawansowane technologie kryptograficzne, ponieważ cyberbezpieczeństwo znalazło się na czele zagadnień dotyczących obrony narodowej. Chiny intensywnie rozbudowują infrastrukturę sieciową dla QKD, w tym satelity oparte o technologie kwantowe.

Firma podała, że ​​nawiązała współpracę z amerykańskim Verizon Communications i brytyjską grupą BT, w ramach pilotażowych projektów QKD. Toshiba prowadzi także rozmowy z koreańskim operatorem telekomunikacyjnym.

Od czasu kryzysu, wynikającego z upadłości finansowej amerykańskiego biznesu z dziedziny energetyki jądrowej w 2017 roku, Toshiba przeprowadziła szereg działań restrukturyzacyjnych, w tym sprzedaż swoich jednostek związanych z laptopami i telewizorami. Obecnie japońska firma koncentruje się na przedsiębiorstwach infrastruktury publicznej, które są odporne na globalny kryzys gospodarczy spowodowany wybuchem pandemii koronawirusa.

źródło: Reuters

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich lipiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów