Foxconn opracuje okulary AR wyposażone w wyświetlacze mikroLED

Foxconn opracuje okulary AR wyposażone w wyświetlacze mikroLED

Według źródeł branżowych, Foxconn Electronics (Hon Hai) pracuje nad inteligentnymi okularami AR wyposażonymi w wyświetlacze oparte o mikroLED-y. Wyświetlacze do tego typu urządzeń powstały w laboratoriach badawczych systemów elektronicznych i optoelektronicznych (EOSRL), w ramach finansowanego przez rząd Instytutu Badań Technologii Przemysłowych (ITRI).

Foxconn ma nadzieję na zakończenie prac nad okularami AR w 2022 roku, a następnie przetestowanie ich w inteligentnym handlu detalicznym, zakładach produkcyjnych i opiece medycznej. Od czasu zainwestowania w amerykański start-up eLux, w maju 2017 roku, Foxconn rozwija technologię mikroLED. Źródła dodają, że firma podpisała 3-letnią umowę obejmującą współpracę z EOSRL w zakresie licencjonowanego użytkowania wcześniej opracowanej technologii mikroLED.

EOSRL opracował chipy mikroLED o rozmiarze 5 mikronów, emitujące światło niebieskie, i zamierza je dopasować do technologii QD (kropka kwantowa), by uzyskać panchromatyczne wyświetlacze o rozdzielczości przekraczającej 2000 ppi. Oczekuje się, że takie wyświetlacze będą dostępne w pierwszym kwartale 2021 roku, a EOSRL będzie nadal modyfikować architekturę optyczną, aby poprawić efekty wizualne i zintegrować czujniki śledzenia wzroku i inne wyspecjalizowane układy.

Opracowanie wyświetlaczy opartych o technologię mikroLED do zastosowań w inteligentnych okularach jest stosunkowo łatwe, ale użycie ich w okularach AR wiąże się z bardziej skomplikowanym projektem obejmującym architekturę optyczną, którego ukończenie zajmie co najmniej trzy lata.

źródło: Digitimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów