Foxconn opracuje okulary AR wyposażone w wyświetlacze mikroLED

Foxconn opracuje okulary AR wyposażone w wyświetlacze mikroLED

Według źródeł branżowych, Foxconn Electronics (Hon Hai) pracuje nad inteligentnymi okularami AR wyposażonymi w wyświetlacze oparte o mikroLED-y. Wyświetlacze do tego typu urządzeń powstały w laboratoriach badawczych systemów elektronicznych i optoelektronicznych (EOSRL), w ramach finansowanego przez rząd Instytutu Badań Technologii Przemysłowych (ITRI).

Foxconn ma nadzieję na zakończenie prac nad okularami AR w 2022 roku, a następnie przetestowanie ich w inteligentnym handlu detalicznym, zakładach produkcyjnych i opiece medycznej. Od czasu zainwestowania w amerykański start-up eLux, w maju 2017 roku, Foxconn rozwija technologię mikroLED. Źródła dodają, że firma podpisała 3-letnią umowę obejmującą współpracę z EOSRL w zakresie licencjonowanego użytkowania wcześniej opracowanej technologii mikroLED.

EOSRL opracował chipy mikroLED o rozmiarze 5 mikronów, emitujące światło niebieskie, i zamierza je dopasować do technologii QD (kropka kwantowa), by uzyskać panchromatyczne wyświetlacze o rozdzielczości przekraczającej 2000 ppi. Oczekuje się, że takie wyświetlacze będą dostępne w pierwszym kwartale 2021 roku, a EOSRL będzie nadal modyfikować architekturę optyczną, aby poprawić efekty wizualne i zintegrować czujniki śledzenia wzroku i inne wyspecjalizowane układy.

Opracowanie wyświetlaczy opartych o technologię mikroLED do zastosowań w inteligentnych okularach jest stosunkowo łatwe, ale użycie ich w okularach AR wiąże się z bardziej skomplikowanym projektem obejmującym architekturę optyczną, którego ukończenie zajmie co najmniej trzy lata.

źródło: Digitimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów