Zapotrzebowanie na kolorowe czytniki e-booków - już w 2021 roku

Zapotrzebowanie na kolorowe czytniki e-booków - już w 2021 roku

Według źródeł branżowych, w 2021 r. pojawi się zapotrzebowanie na kolorowe czytniki e-booków. Ma temu sprzyjać utrzymująca się na świecie sytuacja społeczno-gospodarcza i zalecenia powszechnie określane mianem "stay-at-home", co zwiększać ma popyt na czytniki oparte na rozwiązaniach e-papierowych.

Jak twierdzą źródła, w wyniku działań mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się zakażeń wirusem Covid-19, w pierwszej połowie roku 2020 popyt na czytniki e-booków był większy niż oczekiwano. Dynamika popytu prawdopodobnie utrzyma się w pozostałej części roku, ponieważ na niektórych rynkach pandemia nadal nie słabnie.

Mająca siedzibę na Tajwanie firma E Ink Holdings (EIH) - obecnie największy na świecie dostawca rozwiązań w zakresie e-papieru - twierdzi, że popyt na rozwiązania w tym zakresie, oparte na jej Color Print Technology, jest w bieżącym roku większy niż dotychczas oczekiwano. Skłoniło to EIH, by zobowiązać się do realizacji projektu ekspansji, który do końca 2020 r. zwiększy zdolności wytwórcze firmy w zakresie kolorowego e-papieru dziesięciokrotnie.

Źródła branżowe podają, że gdy podaż kolorowych e-papierowych rozwiązań stanie się wystarczająca, gwałtownie rozwinie się zapotrzebowanie na kolorowe czytniki e-booków w celu zastąpienia dotychczas używanych monochromatycznych.

W sierpniu EIH odnotował przychody w wysokości 1,517 mld NT (51,98 mln USD), co oznacza wzrost o 8,3% sekwencyjnie i o 70,7% rok do roku. Od początku roku przychody wyniosły 9,57 mld NT, co oznacza wzrost o 13,8% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Przychody innej firmy - Netronix - wzrosły w sierpniu sekwencyjnie o 28,13%, ale w skali roku spadły o 15,59% - do 471 mln NT. Netronix spodziewa się, że dostawy czytników e-booków osiągną w 2020 roku 1,5 mln egzemplarzy, w porównaniu do 1,3-1,4 mln czytników sprzedanych rok wcześniej.

Netronix planuje rozpocząć dostawy swoich 6-calowych kolorowych czytników e-booków do końca roku 2020 lub na początku 2021 roku. W pierwszej połowie 2020 roku firma rozpoczęła sprzedaż kolorowych tablic reklamowych o wymiarach 32 i 42 cale.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów