Zapotrzebowanie na kolorowe czytniki e-booków - już w 2021 roku

Zapotrzebowanie na kolorowe czytniki e-booków - już w 2021 roku

Według źródeł branżowych, w 2021 r. pojawi się zapotrzebowanie na kolorowe czytniki e-booków. Ma temu sprzyjać utrzymująca się na świecie sytuacja społeczno-gospodarcza i zalecenia powszechnie określane mianem "stay-at-home", co zwiększać ma popyt na czytniki oparte na rozwiązaniach e-papierowych.

Jak twierdzą źródła, w wyniku działań mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się zakażeń wirusem Covid-19, w pierwszej połowie roku 2020 popyt na czytniki e-booków był większy niż oczekiwano. Dynamika popytu prawdopodobnie utrzyma się w pozostałej części roku, ponieważ na niektórych rynkach pandemia nadal nie słabnie.

Mająca siedzibę na Tajwanie firma E Ink Holdings (EIH) - obecnie największy na świecie dostawca rozwiązań w zakresie e-papieru - twierdzi, że popyt na rozwiązania w tym zakresie, oparte na jej Color Print Technology, jest w bieżącym roku większy niż dotychczas oczekiwano. Skłoniło to EIH, by zobowiązać się do realizacji projektu ekspansji, który do końca 2020 r. zwiększy zdolności wytwórcze firmy w zakresie kolorowego e-papieru dziesięciokrotnie.

Źródła branżowe podają, że gdy podaż kolorowych e-papierowych rozwiązań stanie się wystarczająca, gwałtownie rozwinie się zapotrzebowanie na kolorowe czytniki e-booków w celu zastąpienia dotychczas używanych monochromatycznych.

W sierpniu EIH odnotował przychody w wysokości 1,517 mld NT (51,98 mln USD), co oznacza wzrost o 8,3% sekwencyjnie i o 70,7% rok do roku. Od początku roku przychody wyniosły 9,57 mld NT, co oznacza wzrost o 13,8% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Przychody innej firmy - Netronix - wzrosły w sierpniu sekwencyjnie o 28,13%, ale w skali roku spadły o 15,59% - do 471 mln NT. Netronix spodziewa się, że dostawy czytników e-booków osiągną w 2020 roku 1,5 mln egzemplarzy, w porównaniu do 1,3-1,4 mln czytników sprzedanych rok wcześniej.

Netronix planuje rozpocząć dostawy swoich 6-calowych kolorowych czytników e-booków do końca roku 2020 lub na początku 2021 roku. W pierwszej połowie 2020 roku firma rozpoczęła sprzedaż kolorowych tablic reklamowych o wymiarach 32 i 42 cale.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów