Rosną dostawy pięciu najlepszych marek notebooków

Rosną dostawy pięciu najlepszych marek notebooków

Według Digitimes Research, 5 najlepszych na świecie marek notebooków odnotowało w lipcu 2020 r. wzrost łącznych dostaw (z wyłączeniem modeli dzielonych) o 34% w stosunku rocznym i spadek o około 1% w porównaniu do szczytu z czerwca.

Imponujący wzrost wynikał częściowo z nadal utrzymującej się pracy zdalnej w domach, a częściowo z powodu rozpoczęcia masowych dostaw dla japońskiego projektu GIGA School, który ma zapewnić jeden notebook dla każdego ucznia w szkołach podstawowych i gimnazjach.

Wśród dostawców, w wyniku spadku popytu zarówno na rynkach korporacyjnych, jak i konsumenckich, HP odnotował w lipcu spadek dostaw o 4%. Dostawy Lenovo w tym miesiącu wzrosły sekwencyjnie o 2% dzięki zwiększeniu dostaw notebooków na potrzeby GIGA School Project przez współpracujące firmy Fujitsu i NEC. Dostawy Della spadały o 2% sekwencyjnie z powodu słabnącego popytu na pracę w domu, przy czym dostawy Chromebooków i modeli konsumenckich były lepsze niż oczekiwano, zapobiegając dalszemu zmniejszaniu się w lipcu ogólnej wielkości dostaw.

Jak zauważa Digitimes Research, trzy najpopularniejsze notebookowe ODM-y (Original Design Manufacturer) odnotowały w lipcu wzrost ich łącznych dostaw o 2% w ujęciu sekwencyjnym i o 40% w stosunku rocznym, a Quanta Computer wykazał się najlepszą wydajnością w zakresie realizacji znacznych zamówień na Chromebooki.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów