Samsung ogłosił gotowość do wdrożenia technologii X-Cube

Samsung ogłosił gotowość do wdrożenia technologii X-Cube

Samsung Electronics ogłosił, że jego nowa technologia pakowania chipów jest gotowa do wdrożenia w produkcji. Zaprezentowane rozwiązanie 3D IC - eXtended-Cube (X-Cube) może być stosowane w najbardziej zaawansowanych procesach produkcyjnych płytek krzemowych.

X-Cube umożliwia znaczne zwiększenie wydajności i efektywności energetycznej układów, które mają być wykorzystywane w rozwiązaniach 5G, sztucznej inteligencji, wysokowydajnych komputerach, a także w urządzeniach do noszenia.

Chip testowy na bazie technologii X-Cube wykonany w 7-nanometrowej litografii wykorzystuje rozwiązanie TSV do układania bloków SRAM na matrycy logicznej, umożliwiając umieszczanie na płytce większej ilości pamięci, bez potrzeby zwiększania powierzchni.

Dzięki integracji technologii 3D, ultracienka konstrukcja obudowy oferuje znacznie krótsze ścieżki sygnałowe między matrycami, co zapewnia wysokie transfery danych i energooszczędność. Klienci mogą również skalować przepustowość i gęstość pamięci do żądanej specyfikacji.

Opracowana przez Samsunga krzemowa technologia X-Cube dostępna jest dla chipów w litografii 5 i 7 nm. Opierając się o pierwotne założenia Samsung planuje kontynuować współpracę z globalnymi dostawcami typu fabless, aby ułatwić wdrażanie rozwiązań półprzewodnikowych 3D w wysokowydajnych aplikacjach.

- Nowa technologia firmy Samsung zapewnia niezawodne połączenia TSV nawet w najbardziej zaawansowanych procesach EUV - powiedział Moonsoo Kang, wiceprezes ds. strategii rynkowej foundry.

źródło: Digitimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2020

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień 2020

Świat Radio

Magazyn użytkowników eteru

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2020

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2020

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2020

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów