Skylo i Sony ogłosili partnerstwo w celu opracowania chipów NB-IoT

Skylo i Sony ogłosili partnerstwo w celu opracowania chipów NB-IoT

Skylo, firma satelitarna z San Francisco, i Sony Semiconductor Israel (dawniej Altair Semiconductor) ogłosili partnerstwo w celu opracowania i wdrożenia chipów, które umożliwią łączność za pośrednictwem geostacjonarnych sieci satelitarnych, korzystając z protokołów NB-IoT. Skylo i Sony podkreślają, że będą pierwszymi firmami, które wdrożą układy komunikacyjne NB-IoT współpracujące z sieciami 5G.

- To partnerstwo zapewnia nam możliwość dalszego szybkiego skalowania produkcji i wdrażania urządzeń Skylo Hubs u naszych klientów - mówi Andrew Nuttall, współzałożyciel i dyrektor jednostki ds. technologii.

W styczniu tego roku Skylo wyszedł z trybu stealth, posiadając finansowanie w wysokości 116 mln dolarów i planuje zaoferować ekonomiczne rozwiązania dla urządzeń i czujników do przesyłania danych przez działające satelity geostacjonarne.

Skylo koncentruje się na łączeniu obiektów, takich jak łodzie rybackie i traktory, które często działają poza zasięgiem sieci komórkowych. Wśród inwestorów Skylo są SoftBank, Boeing HorizonX Ventures and Innovation Endeavors, firma kierowana przez byłego CEO Google Erica Schmidta.

Altair, który został przejęty w 2016 roku przez Sony Corp, ogłosił w lipcu 2020 roku, że zmienia nazwę na Sony Semiconductor Israel.

Skylo planuje jeszcze w tym rozpocząć dostarczanie usług komunikacyjnych w Azji Południowej. Klienci uzyskują dostęp do usług Skylo za pośrednictwem przenośnego modemu do komunikacji satelitarnej Skylo Hub.

źródło: Electronics Weakly

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik sierpień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów