Huawei zaprzestanie produkcji flagowych chipsetów

Huawei zaprzestanie produkcji flagowych chipsetów

Chiński magazyn finansowy Caixin poinformował, że Huawei Technologies w przyszłym miesiącu przestanie produkować swoje flagowe chipsety Kirin, ponieważ rośnie wpływ USA na chińskiego giganta. Podczas premiery nowego telefonu Mate 40 Richard Yu, dyrektor generalny działu konsumenckiego Huaweia, powiedział, że amerykańska presja na dostawców Huaweia uniemożliwiła działowi chipów HiSilicon dalsze wytwarzanie chipsetów, kluczowych komponentów do telefonów komórkowych firmy.

Według Caixin, Richard Yu powiedział, że Od 15 września flagowe procesory Kirin, a także chipy oparte na sztucznej inteligencji nie będą mogły być produkowane, co jest dla firmy ogromną stratą.

Oddział HiSilicon firmy Huawei opiera się na oprogramowaniu firm amerykańskich, takich jak Cadence Design Systems Inc lub Synopsys Inc, do projektowania swoich układów scalonych, a produkcję zleca firmie Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC), która korzysta ze sprzętu firm amerykańskich. HiSilicon produkuje szeroką gamę chipów, w tym linię procesorów Kirin, które zasilają tylko smartfony Huaweia i są jedynymi chińskimi procesorami, które mogą rywalizować jakością z układami Qualcomma.

W związku z najgorszymi od dziesięcioleci stosunkami między USA i Chinami, Waszyngton naciska na rządy na całym świecie, by zaprzestały jakiejkolwiek współpracy z Huaweiem, argumentując, że przekazuje on rządowi Chin dane, umożliwiając działalność szpiegowską. Huawei zaprzecza oskarżeniom o ​​szpiegowanie dla Chin. W maju Departament Handlu Stanów Zjednoczonych wydał przepisy, które nakładają na dostawców oprogramowania i sprzętu produkcyjnego obowiązek powstrzymania się od prowadzenia interesów z firmą Huawei bez uprzedniego uzyskania licencji.

źródło: Reuters

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów