Chińskie marki smartfonów czeka dwucyfrowy spadek

Chińskie marki smartfonów czeka dwucyfrowy spadek

Jak donosi Digitimes Research, oczekuje się, że chińscy dostawcy telefonów komórkowych jako całość w drugiej połowie 2020 r. odnotują dwucyfrowy roczny spadek dostaw. Ma być to wynikiem utrzymujących się ograniczeń eksportowych wywołanych pandemią koronawirusa na niektórych rynkach zagranicznych, podczas gdy popyt krajowy spadł i jeszcze nie odzyskał normalnego poziomu.

Sprzedaż smartfonów w Chinach wzrosła o 43,3% sekwencyjnie - do 157 milionów sztuk w drugim kwartale 2020 r. - dzięki gromadzeniu zapasów przez operatorów i niskiej bazie odnotowanej w poprzednim kwartale. Jednak liczby te są nadal niższe o 15,2% w porównaniu z rokiem poprzednim, co pokazują dane Digitimes Research.

Czterech największych dostawców - Huawei, Oppo, Vivo i Xiaomi - odpowiadało w drugim kwartale za 82,3% krajowych dostaw smartfonów w Chinach, ponieważ byli zmuszeni skupić się na dostawach na rynku krajowym ze względu na ograniczenia eksportu.

Huawei odnotował wzrost dostaw w drugim kwartale o 2,1% rok do roku, podczas gdy w przypadku Oppo, Vivo i Xiaomi odnotowano roczne spadki dostaw, a Xiaomi doświadczyło gwałtownego spadku o 27,1% z powodu znacznego zredukowania dostaw zagranicznych.

Chociaż oczekuje się, że chińscy dostawcy telefonów komórkowych w drugiej połowie roku wprowadzą telefony 5G w cenie około 1000 CNY (143 USD), by zwiększyć sprzedaż, słaba gospodarka krajowa i rynek pracy oraz umiarkowane perspektywy dla gospodarki światowej będą czynnikami mocno hamującymi.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik sierpień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów