Synaptics przejął DisplayLink - specjalistę w dziedzinie kompresji wideo

Synaptics przejął DisplayLink - specjalistę w dziedzinie kompresji wideo

Synaptics kupił DisplayLink, specjalizującego się w dziedzinie kompresji wideo, za 305 mln dolarów w ramach transakcji gotówkowej. Oczekuje się, że zostanie ona sfinalizowana w pierwszym kwartale roku podatkowego 2021. Synaptics oczekuje, że ten zakup zwiększy roczną sprzedaż o około 94 mln dolarów i natychmiast podwyższy marże brutto i operacyjne.

Wysokowydajna technologia kompresji opracowana przez DisplayLink umożliwia uniwersalne dokowanie i przesyłanie szerokopasmowego wideo z dowolnego urządzenia na dowolny wyświetlacz przy użyciu dowolnego medium, takiego jak USB, Ethernet lub Wi-Fi.

W przypadku rynku informatycznego dla przedsiębiorstw rozwiązanie obsługuje środowiska z wieloma systemami operacyjnymi, w tym Windows, MacOS, ChromeOS i Ubuntu Linux, umożliwiając niezliczonym urządzeniom bezproblemowe zadokowanie na wielu wyświetlaczach o wysokiej rozdzielczości (4K, 8K).

Przejęcie DisplayLink i wykupienie wcześniej jednostki Broadcom specjalizującej się w IoT przyspiesza długoterminową strategię dywersyfikacji oferty IoT firmy Synaptics. Realizowany plan biznesowy pozwoli dostarczyć rozwiązania oferujące obsługę do czterech wyświetlaczy o rozdzielczości 4K i wchodzących na rynek paneli 8K i 10K, a także nadchodzącego standardu USB4.

- Synaptics jest uznanym liderem w dziedzinie rozwiązań interfejsów wideo, a ostatnie przejęcie daje DisplayLink wielką okazję do wprowadzenia nowych rozwiązań dla naszych klientów. Nasza technologia kompresji wideo jest doskonałym uzupełnieniem aktualnej oferty produktów Synaptics, a połączenie naszych światowej klasy zespołów inżynierów będzie w stanie wykorzystać zarówno istniejące technologie jak i nowe - powiedział Graham O’Keeffe, CEO DisplayLink.

źródło: Electronics Weekly

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów