Nokia podpisuje z Taiwan Mobile umowę na wdrożenie 5G

Nokia podpisuje z Taiwan Mobile umowę na wdrożenie 5G

Nokia ogłosiła, że ​​została wybrana przez Taiwan Mobile (TWM) jako jedyny dostawca sieci 5G - podpisana została trzyletnia umowa ramowa o wartości około 400 milionów euro. Realizacja początkowej fazy umowy, która obejmuje 5G RAN, 5G Core i 5G IMS, rozpocznie się już w lipcu 2020 r.

W ramach umowy Nokia udostępni swoje portfolio 5G RAN, w tym produkty Nokia AirScale z dostępem radiowym. AirScale Radio Access to komercyjne kompleksowe rozwiązanie 5G, które umożliwia operatorom wczesne kapitalizowanie 5G. Nokia dostarczy również swoje rozwiązanie AirScale Micro Remote Radio Head Head (RRH), które pozwoli TWM zaspokoić zapotrzebowanie na pojemność i niezawodne pokrycie tam, gdzie jest to potrzebne, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Zapewni również projektowanie i wdrażanie w celu szybszego wprowadzenia rozwiązań na rynek, a także usługi optymalizacji i wsparcia technicznego.

TWM będzie korzystać z kilku rozwiązań Nokii obejmujących usługi w chmurze i usługi bezpieczeństwa, a także optymalizację i zarządzanie siecią dla 5G RAN, 5G Core i 5G IMS. Funkcje sieciowe i aplikacje zostaną wdrożone w połączeniu z oprogramowaniem CloudBand Infrastructure i menedżerem aplikacji oraz produktami do zarządzania chmurą. Optymalizacją sieci radiowej zarządzać będą systemy EdenNet Self-Organizing Networks i Nokia Performance Manager. W celu obsługi infrastruktury wdrażany będzie NetAct Network Management, a Archive Cloud zapewni ciągłość działania.

- Jesteśmy zadowoleni z wieloletniej współpracy z Taiwan Mobile - wspierania ich w dostarczaniu sieci 2G, 3G, 4G - i chcemy kontynuować to w erze 5G jako ich jedyny dostawca. Nasze kompleksowe portfolio, globalny zasięg i zaangażowanie w bardziej zrównoważony świat pomogą Taiwan Mobile w realizacji ambitnej strategii 5G i realizacji planów szybkiego wdrożenia - powiedział Tommi Uitto, prezes Mobile Networks w firmie Nokia.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna lipiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów