Synaptics nabywa prawa do biznesu IoT firmy Broadcom

Synaptics nabywa prawa do biznesu IoT firmy Broadcom

Synaptics ogłosił podpisanie ostatecznych umów, na mocy których - w ramach transakcji gotówkowej o wartości około 250 milionów dolarów - przejmie pewne aktywa i prawa związane z działalnością Broadcomu w zakresie bezprzewodowego Internetu Rzeczy. Przejęcie to wzmacnia pozycję firmy Synaptics na szybko rozwijającym się konsumenckim rynku IoT.

Zgodnie z warunkami umów Synaptics przejmie pewne prawa do istniejących produktów i działalności Broadcomu w zakresie technologii Wi-Fi, Bluetooth i GPS/GNSS na rynku Internetu Rzeczy, a także do innych projektowanych rozwiązań zaawansowanych. Synaptics oczekuje, że transakcja zwiększy bieżącą roczną sprzedaż o około 65 mln dolarów i zapewni znaczny potencjał wzrostu przychodów.

Transakcja została zatwierdzona przez zarząd Synaptics i ma być sfinalizowana w pierwszym kwartale roku obrotowego 2021, z zastrzeżeniem spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia. Transakcja nie podlega żadnym warunkom finansowania, a Synaptics spodziewa się sfinansować ją z istniejącego salda gotówkowego.

- Rozszerzenie naszej oferty na szybko rozwijającym się rynku IoT było jednym z głównych obszarów zainteresowania Synaptics, a dodanie najlepszej w swojej klasie technologii łączności bezprzewodowej znacząco poprawia naszą ogólną pozycję. Przejęcie uzupełnia zdolność firmy Synaptics do sprzedaży szerokiej gamy urządzeń, takich jak kamery IP, inteligentne wyświetlacze, głośniki, automatyka domowa i konsole do gier - wszystkie te produkty wymagają najnowocześniejszych technologii, w tym Wi-Fi 6 i 6E, Bluetooth 5.2 i GPS L5 - powiedział Michael Hurlston, prezes Synaptics.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna marzec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów