Znacznie wzrósł popyt na sensory obrazu do kamer sieciowych

Znacznie wzrósł popyt na sensory obrazu do kamer sieciowych

Zapotrzebowanie na chipy do kamer sieciowych znacznie wzrosło w związku z potrzebą pracy zdalnej i prowadzonymi działaniami edukacyjnymi. Oczekuje się, że przychody tajwańskich producentów układów scalonych w trzecim kwartale tego roku wzrosną dzięki sukcesywnym dostawom nowych chipów do przetwarzania obrazu.

Kamery sieciowe w połączeniu z notebookami są obecnie głównymi urządzeniami do prowadzenia pracy zdalnej. Tajwańscy dostawcy układów scalonych, w tym Sonix Technology, Silicon Optronics i PixArt Imaging, odnotowali znaczny wzrost sprzedaży kontrolerów wideo i czujników obrazu CMOS (CIS) w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a jego tempo ma się utrzymać w trzecim kwartale 2020 roku.

Dostawcy chipów wprowadzili także nowe rozwiązania w tym segmencie, aby spełnić wymagania projektowe dla nowych modeli notebooków, koncentrując się na miniaturyzacji układów, zdalnym wprowadzaniu aktualizacji oprogramowania układowego i algorytmach podnoszących poziom bezpieczeństwa informacji.

Przykładowo, firma Sonix wprowadziła chipy przeznaczone do kamer w notebookach, które mogą obsługiwać system logowania poprzez identyfikacji twarzy w aplikacji Windows Hello, a Silicon Optronics ma wkrótce wprowadzić na rynek układy przeznaczone do nowych modeli kamer sieciowych.

Według źródeł, Sonix odnotował wzrost wielkości dostaw chipów do przetwarzania obrazu na poziomie 119%. Oczekuje się, że firma, będąca również dostawcą układów MCU, a także krajowe spółki Holtek Semiconductor i Hycon Technology utrzymają w trzecim kwartale 2020 roku silny wzrost w zakresie sprzedaży chipów tego typu i pirometrów czołowych.

źródło: Digitimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów