Samsung i LG zajęli czołową pozycję na światowym rynku wyświetlaczy

Samsung i LG zajęli czołową pozycję na światowym rynku wyświetlaczy

W pierwszym kwartale tego roku Samsung Display i LG Display zajęli czołową pozycję na światowym rynku wyświetlaczy pod względem wielkości sprzedaży, pomimo że koreańscy producenci zaczęli ograniczać moce produkcyjne paneli LCD.

Samsung Display w pierwszym kwartale odnotował przychody na poziomie 5,4 mld dolarów, czyli więcej niż łączna wartość dwóch największych tajwańskich producentów - AU Optronics (AUO) i Innolux.

Jednak od drugiego kwartału chiński BOE zwiększa dostawy wyświetlaczy do notebooków, tabletów i monitorów, zmniejszając różnicę w dostawach, w stosunku do LG Display ze względu na zmniejszoną produkcję i popyt. W ten sposób prawdopodobnie BOE wyprzedzi LG Display, aby stać się drugim co do wielkości dostawcą paneli na świecie najwcześniej w drugim lub trzecim kwartale 2020 roku.

China Star Optoelectronics Technology (CSOT) odnotował największy wzrost przychodów i zamówień dla 6 największych producentów paneli na świecie w pierwszym kwartale, ze względu na możliwość zwiększenia efektywności linii 11G do 90 tys. substratów na kwartał, ze średnio 10 tys. sztuk rok wcześniej. Digitimes Research szacuje, że zdolności produkcyjne CSOT dotyczące dużych paneli będą charakteryzować się wskaźnikiem CAGR na poziomie 18,6% w latach 2019-2023 - dla porównania dla tego segmentu w tym okresie wskaźnik ten wynosi 0,6%.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów