Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sprzedaż modułów światłowodowych wzrośnie w drugim kwartale

Sprzedaż modułów światłowodowych wzrośnie w drugim kwartale

Według źródeł pochodzących z tajwańskiego łańcucha dostaw, globalna produkcja i sprzedaż optycznych modułów nadawczo-odbiorczych, które wcześniej zostały zakłócone przez pandemię, zaczną rosnąć w trzecim kwartale tego roku, a osiągną pożądany poziom w kwartale czwartym.

Sprzedaż optycznych modułów nadawczo-odbiorczych zacznie silnie wzrastać w związku z zapotrzebowaniem na sieci o zwiększonej przepustowości dla przedsiębiorców i konsumentów ze względu na obecną sytuacją epidemiologiczną. Popyt na szybką transmisję danych ze strony wdrażanej infrastruktury 5G i centrów danych będzie sprzyjał długoterminowemu wzrostowi sektora optycznych modułów nadawczo-odbiorczych.

Tajwańskie stowarzyszenie Photonics Industry & Technology Development Association szacuje, że wzrost globalnego rynku tego typu modułów będzie charakteryzować się wskaźnikiem CAGR na poziomie 10% w ciągu najbliższych 5 lat. Wartość tego sektora do 2025 roku wzrośnie z obecnych 5,7 mld dolarów do 9,2 mld dolarów.

Wskaźniki pokazują, że wielomodowe światłowodowe moduły obsługujące prędkości rzędu 41-100 Gb/s odnotują największy wzrost w tym okresie. Według tajwańskiego producenta modułów optycznych PCL Technologies zapotrzebowanie na szybką transmisję danych ze strony segmentu ośrodków przetwarzania danych wywoła gwałtowny wzrost na komponenty nadawczo-odbiorcze obsługujące transfery 100, 200 i 400 Gb/s.

Duże centra danych obecnie znajdują się głównie w Stanach Zjednoczonych i Europie, jednak trzej czołowi chińscy dostawcy usług sieciowych - Baidu, Alibaba i Tencent - w ostatnich latach uruchamiają takie serwerownie w Azji, rozszerzając tym rynek modułów optycznych w regionie Azji i Pacyfiku.

Tajwański PCL spodziewa się również, że liczba dostarczonych jednokanałowych optycznych modułów nadawczo-odbiorczych 100G i 32G znacznie wzrośnie w drugim kwartale wraz ze zwiększającą się pojemnością centrów danych i zapotrzebowaniem na pamięć masową przeznaczoną do korporacyjnej chmury w Ameryce Północnej.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio luty 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje styczeń 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich styczeń 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów