Do 2027 roku rynek akumulatorów li-ion przekroczy 129 mld dolarów

Do 2027 roku rynek akumulatorów li-ion przekroczy 129 mld dolarów

Allied Market Research szacuje, że do roku 2027 globalny przemysł ogniw li-ion osiągnie wartość 129,3 mld dolarów przy wzroście charakteryzującym się 18% CAGR w latach 2020-2027. Segment urządzeń elektrycznych i elektronicznych odpowiadał za prawie połowę światowego przychodu na rynku akumulatorów litowo-jonowych w 2019 roku. W Ameryce Północnej wzrost tego sektora będzie charakteryzować CAGR na poziomie 18,7% w okresie prognozy. W roku ubiegłym wartość tego rynku oszacowano na 36,7 mld dolarów.

Z raportu wynika, że wzrastający popyt na smartfony, tablety i inne urządzenia elektroniczne oraz wejście na rynek pojazdów hybrydowych i tych typu plug-in jest motorem rozwoju światowego sektora akumulatorów litowo-jonowych. Jednak wysoka cena tego typu komponentów jego wzrost w pewnym stopniu hamuje. Oczekuje się, że rosnące wymagania w zakresie efektywności energetycznej w stale rozwijanych technologicznie urządzeniach konsumenckich przyczynią się do powstania w branży wielu możliwości.

W roku 2019 segment katod, jako jeden z kluczowych komponentów ogniw li-ion, odpowiadał za prawie dwie piąte udziału w globalnym rynku akumulatorów tego typu. Szacuje się, że do 2027 roku komponent ten będzie dominował na rynku. Rozwiązania bazujące na technologiach elektrolitycznych będą rosły, charakteryzując się CAGR na poziomie 19,5% przez cały okres prognozy.

Jak napisano w raporcie, obecnie producenci telefonów komórkowych opracowują smartfony, tablety, zasilacze UPS i komputery PC o ulepszonej wydajności, wzornictwie typu slim i różnych innych zaawansowanych funkcjach. Ten czynnik przyspieszył wzrost segmentu akumulatorów. Jednocześnie sektor motoryzacyjny wykazał silny wzrost charakteryzujący się CAGR na poziomie 19,1%. Oczekuje się, że rosnąca ekspansja rynku pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in będzie napędzać wzrost segmentu ogniw li-ion.

Region Azji i Pacyfiku w 2019 roku uzyskał znaczącą pozycję, obejmując prawie 40% światowego rynku baterii li-ion. W Chinach i Indiach rozwój sektora motoryzacyjnego i elektronicznego przyczynił się do wzrostu rynku w tym regionie.

źródło: ElectronicsB2B

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów