Do 2027 roku rynek akumulatorów li-ion przekroczy 129 mld dolarów

Do 2027 roku rynek akumulatorów li-ion przekroczy 129 mld dolarów

Allied Market Research szacuje, że do roku 2027 globalny przemysł ogniw li-ion osiągnie wartość 129,3 mld dolarów przy wzroście charakteryzującym się 18% CAGR w latach 2020-2027. Segment urządzeń elektrycznych i elektronicznych odpowiadał za prawie połowę światowego przychodu na rynku akumulatorów litowo-jonowych w 2019 roku. W Ameryce Północnej wzrost tego sektora będzie charakteryzować CAGR na poziomie 18,7% w okresie prognozy. W roku ubiegłym wartość tego rynku oszacowano na 36,7 mld dolarów.

Z raportu wynika, że wzrastający popyt na smartfony, tablety i inne urządzenia elektroniczne oraz wejście na rynek pojazdów hybrydowych i tych typu plug-in jest motorem rozwoju światowego sektora akumulatorów litowo-jonowych. Jednak wysoka cena tego typu komponentów jego wzrost w pewnym stopniu hamuje. Oczekuje się, że rosnące wymagania w zakresie efektywności energetycznej w stale rozwijanych technologicznie urządzeniach konsumenckich przyczynią się do powstania w branży wielu możliwości.

W roku 2019 segment katod, jako jeden z kluczowych komponentów ogniw li-ion, odpowiadał za prawie dwie piąte udziału w globalnym rynku akumulatorów tego typu. Szacuje się, że do 2027 roku komponent ten będzie dominował na rynku. Rozwiązania bazujące na technologiach elektrolitycznych będą rosły, charakteryzując się CAGR na poziomie 19,5% przez cały okres prognozy.

Jak napisano w raporcie, obecnie producenci telefonów komórkowych opracowują smartfony, tablety, zasilacze UPS i komputery PC o ulepszonej wydajności, wzornictwie typu slim i różnych innych zaawansowanych funkcjach. Ten czynnik przyspieszył wzrost segmentu akumulatorów. Jednocześnie sektor motoryzacyjny wykazał silny wzrost charakteryzujący się CAGR na poziomie 19,1%. Oczekuje się, że rosnąca ekspansja rynku pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in będzie napędzać wzrost segmentu ogniw li-ion.

Region Azji i Pacyfiku w 2019 roku uzyskał znaczącą pozycję, obejmując prawie 40% światowego rynku baterii li-ion. W Chinach i Indiach rozwój sektora motoryzacyjnego i elektronicznego przyczynił się do wzrostu rynku w tym regionie.

źródło: ElectronicsB2B

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich lipiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów