Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Dostawy smartfonowych AP z Chin gwałtownie spadną

Dostawy smartfonowych AP z Chin gwałtownie spadną

Jak przewiduje Digitimes Research, w drugim kwartale 2020 r. dostawy procesorów aplikacyjnych przeznaczonych do smartfonów (AP) gwałtownie spadną aż o 37,8% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Ma być to wynikiem redukowania zapasów AP przez chińskich producentów telefonów komórkowych z powodu osłabienia rynku lokalnego i ograniczenia dostaw do Indii i na inne rynki wschodzące, w następstwie pandemii koronawirusa.

W pierwszym kwartale 2020 r. dostawy smartfonowych chipów AP osiągnęły w Chinach ​​135 milionów sztuk, malejąc o ponad 30% w stosunku do kwartału wcześniejszego i o 12,2% w porównaniu z rokiem poprzednim, ponieważ chińskie marki, zwłaszcza Huawei, zmniejszały swoje dostawy z powodu wybuchu epidemii i słabego popytu konsumentów na modele 5G.

Największym dostawcą w pierwszym kwartale był Qualcomm z 41,8% udziałem w chińskim rynku AP dla smartfonów, za nim uplasował się MediaTek z udziałem 39,6% i HiSilicon Technologies obejmujący 15,2% rynku.

Patrząc w przyszłość Digitimes Research szacuje, że w drugim kwartale HiSilicon zwiększy swój udział do 23,4%, wzmacniany przez spółkę macierzystą Huawei. Natomiast udziały Qualcomma i MediaTeka prawdopodobnie spadną - odpowiednio do 37,4 i 36,2%.

Oczekuje się, że Qualcomm i MediaTek odnotują dwucyfrowe sekwencyjne i roczne spadki w dostawach AP do Chin w drugim kwartale, ponieważ ich główni klienci - w tym Xiaomi, Oppo i Vivo - przygotowują się na mniejszą sprzedaż na rynku krajowym z powodu agresywnych kampanii Huaweia, podczas gdy ich dostawy do Indii, Afryki i innych rynków wschodzących pozostaną ograniczone z powodu wirusa.W pierwszym kwartale AP dla smartfonów budowane w technologii 7 i 8 nm stanowiły 34,9% wszystkich dostaw mobilnych AP w Chinach, przewyższając dostawy układów wykonanych w procesie 12 nm.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów