Koronawirus może ograniczyć globalne wydatki na technologie o 4,1%

Koronawirus może ograniczyć globalne wydatki na technologie o 4,1%

Według badań przeprowadzonych przez amerykańską firmę Enterprise Technology Research (ETR) globalne firmy, których przychody zostały dotknięte przez pandemię koronawirusa, mogą obniżyć wydatki technologiczne w tym roku nawet o 4,1%. Ale taka redukcja budżetów na technologie byłaby mniejsza niż początkowo się obawiano, ponieważ wiele firm faktycznie zamierza zwiększyć wydatki, by wesprzeć tysiące pracowników, którzy teraz muszą pracować z domów.

Przychody korporacji ucierpiały z powodu przerwanych łańcuchów dostaw, mniejszego popytu ze strony konsumentów i przedsiębiorstw oraz spadku wydajności w przypadku pracy w domu.

Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez ETR wśród około 1300 dyrektorów oddziałów informatycznych i innej wyższej kadry kierowniczej ds. technologii, po epidemii nastąpi obniżenie wydatków na IT o 3,7 do 4,1%. W bieżącym roku osoby odpowiedzialne za technologie stosowane w przedsiębiorstwach przewidywały zwiększenie wydatków o 4%.

Sagar Kadakia, dyrektor ds. badań w firmie ETR, powiedział w wywiadzie dla agencji Reuters, że biorąc pod uwagę, iż pandemia spustoszyła globalną gospodarkę w związku z zamknięciem granic i zanikiem popytu konsumpcyjnego, spadek wydatków na technologie nie był tak duży, jak wielu początkowo myślało. Wynika to z faktu, że duża liczba organizacji wykazuje wzrost inwestycji w technologie z 1% do ponad 30% rocznych budżetów przeznaczanych na IT, zwiększając swoją infrastrukturę pracy z domu.

W ankiecie ETR jak dotąd około 21% organizacji wskazało wzrost wydatków z powodu Covid-19. Globalne firmy, które zgłosiły zamiar zwiększenia wydatków, pochodzą głównie z sektora opieki zdrowotnej, edukacji i finansów.

źródło: Reuters

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów