Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Farnell wprowadza nową generację zasilaczy marki Rohde & Schwarz

Farnell wprowadza nową generację zasilaczy marki Rohde & Schwarz

Dystrybutor rozwiązań rozwojowych Farnell, wzbogacił swoją ofertę o nowe zasilacze serii NGP800 firmy Rohde & Schwarz. Na nowej generacji aparaturę serii NGP800 składa się pięć modeli 2- i 4-kanałowych, pracujących z mocą 400 W lub 800 W, przeznaczonych zarówno do zastosowania w laboratoriach badawczych, jak i w zautomatyzowanych systemach kontrolnych. Inżynierowie-projektanci i specjaliści od testów, sięgając po nowe produkty, skorzystają z wiodących na rynku możliwości w zakresie interfejsów komunikacyjnych, bezpieczeństwa, zaawansowanych funkcji i elastyczności.

Firma Rohde & Schwarz jest znana z dużej elastyczności tworzonych przez siebie produktów, ich długiej żywotności, niezrównanej jakości, oraz zgodności z różnymi wymaganiami środowiskowymi. Nowe zasilacze serii NGP800 mają 5-calowe wyświetlacze o dużej rozdzielczości z ekranem dotykowym, dzięki którym synchronizacja wyjść, badanie przebiegów czasowych czy rejestrowanie danych na potrzeby dogłębnej analizy stają się bardzo proste. Wszystkie nowe modele są oferowane standardowo z 3-letnią gwarancją. Ponadto do ich zalet należą:

  • Pełna elastyczność: zasilacze mają po dwa lub cztery wyjścia, które można połączyć szeregowo lub równolegle, zwiększając tym samym podawane napięcie lub prąd. Każde z wyjść może pracować niezależnie lub synchronicznie, co pozwala mieć pewność, że sprzęt będzie poprawnie dostarczał moc.
  • Pełne bezpieczeństwo: zabezpieczenie nadprądowe, nadnapięciowe, przeciw przekroczeniu mocy i termiczne chronią obciążenie. Maksymalny prąd, napięcie i moc na wyjściach mogą być ustalane niezależnie dla każdego kanału.
  • Pełnia funkcji: funkcja jednostajnego narastania lub opadania napięcia na wyjściu (EasyRamp), opóźnienia wyjścia oraz generowanie funkcji arbitralnych (QuickArb) pozwalają emulować działanie różnego rodzaju zasilaczy - w tym i takich, które nie pracują stabilnie. Wśród pozostałych możliwości zasilaczy warto wymienić jednoczesne rejestrowanie napięć i prądów na wszystkich wyjściach, dostępność zapisanych danych w postaci plików .CSV na potrzeby raportów i dokumentacji oraz zdalne monitorowanie w celu poprawy regulacji napięcia.
  • Pełna łączność: złącze USB i interfejs LAN pozwalają zasilaczom serii NGP800 na pracę w zautomatyzowanych systemach testowania i na liniach produkcyjnych, gdzie praca aparatury jest kontrolowana zdalnie. Zasilacze można rozbudować o łączność za pomocą interfejsu GPIB, wyzwalanie z użyciem cyfrowych wejść i wyjść, wejście analogowe oraz obsługę bezprzewodowej sieci Wi-Fi.

James McGregor, Global Head of Test & Tools w firmie Farnell powiedział: „Niezmiernie się cieszymy, że możemy zaprezentować tę nową serię zasilaczy kolejnej generacji, produkowanych przez firmę Rohde & Schwarz. Stanowią one niewątpliwie ekscytującą rodzinę produktów, która poświadcza nasze ciągłe zaangażowanie w dostarczanie na rynek najlepszej aparatury kontrolno-pomiarowej, spełniającej w tym zakresie wszelkie potrzeby naszych klientów. Nasze partnerstwo z firmą Rohde & Schwarz daje naszym klientom dostęp do dużego wyboru aparatury kontrolno-pomiarowej, łącząc innowacyjne doświadczenia R&S z wiodącą na rynku, globalną siecią dystrybucji i wsparcia firmy Farnell.”

Farnell oferuje bogaty wybór produktów, które wspierają inżynierów zajmujących się projektowaniem elektroniki oraz jej produkowaniem i testowaniem. Klienci mają też bezpłatny dostęp do materiałów opublikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo i webinariów, umieszczonych na stronie internetowej firmy Farnell, a także do wsparcia technicznego przez 24 godziny na dobę w dni robocze w języku angielskim.

Wszystkie modele zasilaczy z rodziny Rohde & Schwarz NGP800 są dostępne do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku oraz w sklepie Newark w Ameryce Północnej.

https://pl.farnell.com/search?st=NGP800

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów