Farnell wprowadza nową generację zasilaczy marki Rohde & Schwarz

Farnell wprowadza nową generację zasilaczy marki Rohde & Schwarz

Dystrybutor rozwiązań rozwojowych Farnell, wzbogacił swoją ofertę o nowe zasilacze serii NGP800 firmy Rohde & Schwarz. Na nowej generacji aparaturę serii NGP800 składa się pięć modeli 2- i 4-kanałowych, pracujących z mocą 400 W lub 800 W, przeznaczonych zarówno do zastosowania w laboratoriach badawczych, jak i w zautomatyzowanych systemach kontrolnych. Inżynierowie-projektanci i specjaliści od testów, sięgając po nowe produkty, skorzystają z wiodących na rynku możliwości w zakresie interfejsów komunikacyjnych, bezpieczeństwa, zaawansowanych funkcji i elastyczności.

Firma Rohde & Schwarz jest znana z dużej elastyczności tworzonych przez siebie produktów, ich długiej żywotności, niezrównanej jakości, oraz zgodności z różnymi wymaganiami środowiskowymi. Nowe zasilacze serii NGP800 mają 5-calowe wyświetlacze o dużej rozdzielczości z ekranem dotykowym, dzięki którym synchronizacja wyjść, badanie przebiegów czasowych czy rejestrowanie danych na potrzeby dogłębnej analizy stają się bardzo proste. Wszystkie nowe modele są oferowane standardowo z 3-letnią gwarancją. Ponadto do ich zalet należą:

  • Pełna elastyczność: zasilacze mają po dwa lub cztery wyjścia, które można połączyć szeregowo lub równolegle, zwiększając tym samym podawane napięcie lub prąd. Każde z wyjść może pracować niezależnie lub synchronicznie, co pozwala mieć pewność, że sprzęt będzie poprawnie dostarczał moc.
  • Pełne bezpieczeństwo: zabezpieczenie nadprądowe, nadnapięciowe, przeciw przekroczeniu mocy i termiczne chronią obciążenie. Maksymalny prąd, napięcie i moc na wyjściach mogą być ustalane niezależnie dla każdego kanału.
  • Pełnia funkcji: funkcja jednostajnego narastania lub opadania napięcia na wyjściu (EasyRamp), opóźnienia wyjścia oraz generowanie funkcji arbitralnych (QuickArb) pozwalają emulować działanie różnego rodzaju zasilaczy - w tym i takich, które nie pracują stabilnie. Wśród pozostałych możliwości zasilaczy warto wymienić jednoczesne rejestrowanie napięć i prądów na wszystkich wyjściach, dostępność zapisanych danych w postaci plików .CSV na potrzeby raportów i dokumentacji oraz zdalne monitorowanie w celu poprawy regulacji napięcia.
  • Pełna łączność: złącze USB i interfejs LAN pozwalają zasilaczom serii NGP800 na pracę w zautomatyzowanych systemach testowania i na liniach produkcyjnych, gdzie praca aparatury jest kontrolowana zdalnie. Zasilacze można rozbudować o łączność za pomocą interfejsu GPIB, wyzwalanie z użyciem cyfrowych wejść i wyjść, wejście analogowe oraz obsługę bezprzewodowej sieci Wi-Fi.

James McGregor, Global Head of Test & Tools w firmie Farnell powiedział: „Niezmiernie się cieszymy, że możemy zaprezentować tę nową serię zasilaczy kolejnej generacji, produkowanych przez firmę Rohde & Schwarz. Stanowią one niewątpliwie ekscytującą rodzinę produktów, która poświadcza nasze ciągłe zaangażowanie w dostarczanie na rynek najlepszej aparatury kontrolno-pomiarowej, spełniającej w tym zakresie wszelkie potrzeby naszych klientów. Nasze partnerstwo z firmą Rohde & Schwarz daje naszym klientom dostęp do dużego wyboru aparatury kontrolno-pomiarowej, łącząc innowacyjne doświadczenia R&S z wiodącą na rynku, globalną siecią dystrybucji i wsparcia firmy Farnell.”

Farnell oferuje bogaty wybór produktów, które wspierają inżynierów zajmujących się projektowaniem elektroniki oraz jej produkowaniem i testowaniem. Klienci mają też bezpłatny dostęp do materiałów opublikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo i webinariów, umieszczonych na stronie internetowej firmy Farnell, a także do wsparcia technicznego przez 24 godziny na dobę w dni robocze w języku angielskim.

Wszystkie modele zasilaczy z rodziny Rohde & Schwarz NGP800 są dostępne do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku oraz w sklepie Newark w Ameryce Północnej.

https://pl.farnell.com/search?st=NGP800

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów