Dostawcy szkła opracowują ultracienkie komponenty do urządzeń składanych

Dostawcy szkła opracowują ultracienkie komponenty do urządzeń składanych

Według źródeł branżowych, dostawcy szkła do wyświetlaczy - Corning i AGC Display Glass - opracowują ultracienkie elastyczne wyroby do zastosowań w urządzeniach składanych. Jednocześnie Samsung Electronics wprowadził model Galaxy Z Flip zbudowany przy użyciu ultracienkiego pokrycia szklanego (UTG - ultrathin glass).

Samsung Display poinformował, że jego UTG ma grubość zaledwie 30 mikronów i transmitancję około 91-92% w porównaniu do około 87-89% w przypadku powłok PI (poliimidowych) stosowanych w Galaxy Fold, przy jednocześnie zwiększonej elastyczności i trwałości.

Kierując uwagę na segment urządzeń składanych, Corning dąży do wyprodukowania szkła o grubości 0,1 mm i promieniu gięcia 3-5 mm, co może pozwolić, by składany telefon miał grubość 6-10 mm i jednocześnie większą odporność szkła na uszkodzenia. Oczekuje się, że Corning będzie gotowy do produkcji takich pokryć szklanych za ok. 1-2 lata.

Również AGC opracowuje ultracienkie, wzmocnione chemicznie, elastyczne szkło o grubości 0,07 mm, przeznaczone do stosowania jako szkło przykrywające ekrany urządzeń składanych. Według Digitimes Research, niemieckie firmy Schott i AGC są obecnie w stanie wytwarzać ultracienkie szkło o grubości 30 mikronów. Samsung kupuje takie szkło od firmy Schott, a następnie wzmacnia je i przekształca przez swoją spółkę Dowoo Insys.

DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów