CATL tworzy joint-venture w celu budowy w Chinach sieci punktów ładowania

CATL tworzy joint-venture w celu budowy w Chinach sieci punktów ładowania

Największy chiński producent baterii litowych Contemporary Amperex Technology (CATL) oraz chińska firma Fujian Baicheng New Energy Science and Technology utworzą spółkę joint-venture w celu rozmieszczenia w Chinach punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Według chińskich mediów, firmy obejmą we wspólnym przedsięwzięciu odpowiednio 49 i 51% udziałów.

Firma CATL będzie odpowiedzialna za opracowanie stacji ładowania dużej mocy, które działać będą w połączeniu z systemami magazynowania energii i zarządzania akumulatorami. Ma to zminimalizować występujące zwykle trudności w wyborze odpowiednich lokalizacji i źródeł energii dla nowych stacji ładowania, a także uniknąć negatywnego wpływu na lokalne sieci energetyczne.

Obecnie w Chinach jest ponad 1,25 miliona ładowarek samochodowych, a 8 największych operatorów razem obejmujS około 90% rynku. Stosunek liczby pojazdów elektrycznych do liczby punktów ładowania to aktualnie w Chinach 3,5:1, co oznacza, że ​​liczba ładowarek jest niewystarczająca. Istnieją jednak nieużywane punkty ładowania, co jest efektem nieuzasadnionego ich rozmieszczenia geograficznego.

Rząd chiński dąży do stopniowego zmniejszania tego wskaźnika do 1:1 w 2035 r., utrzymując subsydiowanie, by zachęcić do budowy stacji ładowania. Szacuje się, że liczba punktów ładowania w Chinach wzrośnie w 2020 r. o 450 tys., a w roku 2025 osiągnie 18 milionów.

Na same moduły ładowania przypada około 50% całkowitego kosztu punktów ładowania. Eksperci twierdzą, że rozwój infrastruktury ładowania w Chinach może otworzyć biznesowe szanse tajwańskim producentom komponentów, takim jak producenci zasilaczy Delta Electronics i Phihong Technology.

DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów