CATL tworzy joint-venture w celu budowy w Chinach sieci punktów ładowania

CATL tworzy joint-venture w celu budowy w Chinach sieci punktów ładowania

Największy chiński producent baterii litowych Contemporary Amperex Technology (CATL) oraz chińska firma Fujian Baicheng New Energy Science and Technology utworzą spółkę joint-venture w celu rozmieszczenia w Chinach punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Według chińskich mediów, firmy obejmą we wspólnym przedsięwzięciu odpowiednio 49 i 51% udziałów.

Firma CATL będzie odpowiedzialna za opracowanie stacji ładowania dużej mocy, które działać będą w połączeniu z systemami magazynowania energii i zarządzania akumulatorami. Ma to zminimalizować występujące zwykle trudności w wyborze odpowiednich lokalizacji i źródeł energii dla nowych stacji ładowania, a także uniknąć negatywnego wpływu na lokalne sieci energetyczne.

Obecnie w Chinach jest ponad 1,25 miliona ładowarek samochodowych, a 8 największych operatorów razem obejmujS około 90% rynku. Stosunek liczby pojazdów elektrycznych do liczby punktów ładowania to aktualnie w Chinach 3,5:1, co oznacza, że ​​liczba ładowarek jest niewystarczająca. Istnieją jednak nieużywane punkty ładowania, co jest efektem nieuzasadnionego ich rozmieszczenia geograficznego.

Rząd chiński dąży do stopniowego zmniejszania tego wskaźnika do 1:1 w 2035 r., utrzymując subsydiowanie, by zachęcić do budowy stacji ładowania. Szacuje się, że liczba punktów ładowania w Chinach wzrośnie w 2020 r. o 450 tys., a w roku 2025 osiągnie 18 milionów.

Na same moduły ładowania przypada około 50% całkowitego kosztu punktów ładowania. Eksperci twierdzą, że rozwój infrastruktury ładowania w Chinach może otworzyć biznesowe szanse tajwańskim producentom komponentów, takim jak producenci zasilaczy Delta Electronics i Phihong Technology.

DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna lipiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów