STMicroelectronics przejmuje kontrolę nad firmą Exagan

STMicroelectronics przejmuje kontrolę nad firmą Exagan

STMicroelectronics podpisał umowę nabycia większościowego pakietu akcji francuskiego innowatora w zakresie półprzewodników GaN - firmy Exagan. Wiedza Exagana w zakresie epitaksji, rozwoju produktów półprzewodnikowych i aplikacji poszerzy i przyspieszy realizację mapy drogowej ST dotyczącej GaN, a także działalności w branży motoryzacyjnej, przemysłowej i konsumenckiej. Exagan będzie nadal wspierany przez ST we wdrażaniu swoich produktów.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione, a jej zamknięcie wymaga uzyskania zwyczajowych zezwoleń od organów francuskich. Podpisana umowa przewiduje również nabycie przez ST pozostałego pakietu mniejszościowego w firmie Exagan, 24 miesiące po sfinalizowaniu przejęcia pakietu większościowego. Transakcja jest finansowana z dostępnych środków pieniężnych.

- ST dysponuje dużym potencjałem rozwojowym w zakresie węglika krzemu i obecnie rozszerza swoją ofertę na inny bardzo obiecujący materiał złożony - azotek galu, aby przyspieszyć wprowadzanie produktów energetycznych opartych na GaN na rynku motoryzacyjnym, przemysłowym i konsumenckim. Przejęcie większościowego pakietu akcji firmy Exagan jest kolejnym krokiem do umocnienia naszej wiodącej pozycji na świecie w dziedzinie półprzewodników energetycznych oraz naszej długoterminowej mapy drogowej dotyczącej GaN, ekosystemu i biznesu. Jest to również uzupełnienie ciągłego rozwoju CEA-Leti w Tours we Francji oraz niedawno ogłoszonej współpracy z TSMC - powiedział Jean-Marc Chery, CEO STMicroelectronics.

Firma Exagan, założona w 2014 r., ma siedzibę w Grenoble. Zajmuje się przyspieszeniem przejścia przemysłu elektroenergetycznego z technologii opartej na krzemie na technologię GaN-on-silicon, umożliwiającą tworzenie mniejszych i bardziej wydajnych przetworników elektrycznych. Jej układy wykorzystujące azotek galu są przeznaczone do produkcji w standardowych fabrykach płytek 200-milimetrowych.

Compound Semiconductor

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik sierpień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów