Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

STMicroelectronics przejmuje kontrolę nad firmą Exagan

STMicroelectronics przejmuje kontrolę nad firmą Exagan

STMicroelectronics podpisał umowę nabycia większościowego pakietu akcji francuskiego innowatora w zakresie półprzewodników GaN - firmy Exagan. Wiedza Exagana w zakresie epitaksji, rozwoju produktów półprzewodnikowych i aplikacji poszerzy i przyspieszy realizację mapy drogowej ST dotyczącej GaN, a także działalności w branży motoryzacyjnej, przemysłowej i konsumenckiej. Exagan będzie nadal wspierany przez ST we wdrażaniu swoich produktów.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione, a jej zamknięcie wymaga uzyskania zwyczajowych zezwoleń od organów francuskich. Podpisana umowa przewiduje również nabycie przez ST pozostałego pakietu mniejszościowego w firmie Exagan, 24 miesiące po sfinalizowaniu przejęcia pakietu większościowego. Transakcja jest finansowana z dostępnych środków pieniężnych.

- ST dysponuje dużym potencjałem rozwojowym w zakresie węglika krzemu i obecnie rozszerza swoją ofertę na inny bardzo obiecujący materiał złożony - azotek galu, aby przyspieszyć wprowadzanie produktów energetycznych opartych na GaN na rynku motoryzacyjnym, przemysłowym i konsumenckim. Przejęcie większościowego pakietu akcji firmy Exagan jest kolejnym krokiem do umocnienia naszej wiodącej pozycji na świecie w dziedzinie półprzewodników energetycznych oraz naszej długoterminowej mapy drogowej dotyczącej GaN, ekosystemu i biznesu. Jest to również uzupełnienie ciągłego rozwoju CEA-Leti w Tours we Francji oraz niedawno ogłoszonej współpracy z TSMC - powiedział Jean-Marc Chery, CEO STMicroelectronics.

Firma Exagan, założona w 2014 r., ma siedzibę w Grenoble. Zajmuje się przyspieszeniem przejścia przemysłu elektroenergetycznego z technologii opartej na krzemie na technologię GaN-on-silicon, umożliwiającą tworzenie mniejszych i bardziej wydajnych przetworników elektrycznych. Jej układy wykorzystujące azotek galu są przeznaczone do produkcji w standardowych fabrykach płytek 200-milimetrowych.

Compound Semiconductor

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów