Producenci półprzewodników w Wuhan ewakuowali swój personel

Producenci półprzewodników w Wuhan ewakuowali swój personel

Według źródeł branżowych, fabryki półprzewodników w Wuhan, które stanowi epicentrum epidemii koronawirusa, znalazły się w obliczu szkodliwych czynników, takich jak niewystarczające wsparcie techniczne ze strony dostawców sprzętu czy nieregularne dostawy surowców i komponentów związanych z utrzymaniem produkcji. W związku z prowadzonymi ścisłymi kontrolami ruchu na głównych drogach, producenci półprzewodników mogą spotkać się z ograniczeniami w operacjach logistycznych.

Zagraniczni dostawcy sprzętu ewakuowali swoich inżynierów działających w chińskich zakładach foundry i tych wytwarzających chipy pamięci. Amerykańskie przedsiębiorstwa przestały wysyłać swoich pracowników do Chin w celach biznesowych, co znacznie utrudnia funkcjonowanie przedsiębiorstw.

Jedną z takich firm jest Yangtze Memory Technologies, która wdraża do masowej produkcji 64- i 128-warstwowe układy pamięci flash 3D NAND. Brak wystarczającej ilości personelu wsparcia inżynieryjnego przyczyni się do ograniczenia mocy produkcyjnych oraz działań w obszarze R&D. Przedsiębiorstwo obecnie znajduje się na końcowym etapie wdrożeń. Inna firma działająca w Wuhan - Hongxin Semiconductor Manufacturing (HSMC) - kontynuuje budowę fabryki, a skutki wybuchu epidemii nie powinny znacznie wpłynąć na jej przychody, zamówienia i wykorzystanie mocy produkcyjnych. Jeśli jednak epidemia w miarę szybko nie zostanie opanowana, może to mieć poważny wpływ na dostawy sprzętu produkcyjnego, które miały rozpocząć się w marcu i potrwać do drugiego kwartału tego roku.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów