Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

SK Hynix odnotował poważne pogorszenie wyników

SK Hynix odnotował poważne pogorszenie wyników

W porównaniu do roku 2018, w wynikach za rok 2019 SK Hynix odnotował spadek zysku operacyjnego o 87% - do 2,71 biliona KRW (2,28 miliarda USD), skonsolidowane przychody spadły o 33% - do 26,99 bilionów KRW. Zysk netto w wysokości 2,02 bln KRW oznacza spadek również o 87%.

W czwartym kwartale 2019 r. działalność firmy SK Hynix przyniosła stratę netto w wysokości 118 mld KRW. To zmiana z zysku w wysokości 495 mld w poprzednim kwartale i prawie 3,4 bln KRW rok wcześniej. Z kolei zysk operacyjny wyniósł w tym czasie 236 mld KRW, co oznacza spadek o 50% w stosunku do kwartału trzeciego i o 95% w porównaniu z rokiem poprzednim. Przychody ze sprzedaży wyniosły w czwartym kwartale 6,93 bln KRW, co oznacza wzrost o 1% sekwencyjnie, ale spadek o 30% rocznie.

Ten 50-procentowy sekwencyjny spadek zysków operacyjnych SK Hynix przypisuje względnie niskiej rentowności linii produktowych, których odsetek zwiększono w celu zaspokojenia wzrostu popytu, a także kosztom migracji do nowych technologii. SK Hynix koncentruje się na zmianach technologii procesowej i rozwoju produktów nowej generacji, które ostatecznie pomogą firmie obniżyć koszty prowadzenia działalności. W 2020 r. SK Hynix zwiększy produkcję układów DRAM 1Ynm, jednocześnie kładąc większy nacisk na chipy LPDDR5 i inne urządzenia nowej generacji. W ciągu najbliższego roku firm zamierza rozpocząć masową produkcję układów DRAM przy użyciu nowszego procesu 1Znm.

Firma poinformowała, że chce zwiększyć możliwości produkcyjne w zakresie 96-warstwowych układów flash NAND, a także sprzedaż dysków SSD. W bieżącym roku Koreańczycy rozpoczną też masową produkcję układów 128-warstwowych.

DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów