SK Hynix odnotował poważne pogorszenie wyników

SK Hynix odnotował poważne pogorszenie wyników

W porównaniu do roku 2018, w wynikach za rok 2019 SK Hynix odnotował spadek zysku operacyjnego o 87% - do 2,71 biliona KRW (2,28 miliarda USD), skonsolidowane przychody spadły o 33% - do 26,99 bilionów KRW. Zysk netto w wysokości 2,02 bln KRW oznacza spadek również o 87%.

W czwartym kwartale 2019 r. działalność firmy SK Hynix przyniosła stratę netto w wysokości 118 mld KRW. To zmiana z zysku w wysokości 495 mld w poprzednim kwartale i prawie 3,4 bln KRW rok wcześniej. Z kolei zysk operacyjny wyniósł w tym czasie 236 mld KRW, co oznacza spadek o 50% w stosunku do kwartału trzeciego i o 95% w porównaniu z rokiem poprzednim. Przychody ze sprzedaży wyniosły w czwartym kwartale 6,93 bln KRW, co oznacza wzrost o 1% sekwencyjnie, ale spadek o 30% rocznie.

Ten 50-procentowy sekwencyjny spadek zysków operacyjnych SK Hynix przypisuje względnie niskiej rentowności linii produktowych, których odsetek zwiększono w celu zaspokojenia wzrostu popytu, a także kosztom migracji do nowych technologii. SK Hynix koncentruje się na zmianach technologii procesowej i rozwoju produktów nowej generacji, które ostatecznie pomogą firmie obniżyć koszty prowadzenia działalności. W 2020 r. SK Hynix zwiększy produkcję układów DRAM 1Ynm, jednocześnie kładąc większy nacisk na chipy LPDDR5 i inne urządzenia nowej generacji. W ciągu najbliższego roku firm zamierza rozpocząć masową produkcję układów DRAM przy użyciu nowszego procesu 1Znm.

Firma poinformowała, że chce zwiększyć możliwości produkcyjne w zakresie 96-warstwowych układów flash NAND, a także sprzedaż dysków SSD. W bieżącym roku Koreańczycy rozpoczną też masową produkcję układów 128-warstwowych.

DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów