Tesla chce pracowników z Polski

Tesla chce pracowników z Polski

W Gruenheide pod Berlinem powstaje europejska fabryka Tesli. W niemieckich serwisach informacyjnych i na stronie Tesli pojawiły się ogłoszenia o chęci zatrudnienia osób na stanowisko "koordynatora rekrutacji", od których wymaga się m.in. znajomości języka polskiego. Oznaczać to może jedno - po uruchomieniu zakładu firma liczy na pracowników z Polski.

Gigafabryka Tesli zlokalizowana ma być około 60 kilometrów od polskiej granicy. Firma zainwestować ma w zakład ok. 4 mld euro. W nowej gigafabryce zatrudnienie znaleźć ma ostatecznie 7-10 tys. osób. Pierwsze samochody mają być wyprodukowane w 2021 r.

Według serwisów ogłoszeniowych na razie poszukiwani są pracownicy, którzy stanowić mają przyszłą kadrę kierowniczą. Tesla nie wspomina o poziomie oferowanych wynagrodzeń, ale w przemyśle metalowym i elektrycznym przeciętne wynagrodzenie w Niemczech wynosi ok. 56 tys. euro rocznie. Pracowników poszukują także takie koncerny, jak BMW czy VW, co oznacza konkurowanie o pracownika. Przy czym wielu pracowników BMW, Mercedesa czy VW narzeka na pensje i co pewien czas w fabrykach mają miejsce protesty. Niemieckie media sugerują, że w tej sytuacji Tesla może być zmuszona do oferowania wyższych niż rywale wynagrodzeń. Najprawdopodobniej pracownicy mogliby też spodziewać się dostępności do specjalistycznych szkoleń, programów emerytalnych, czy też ofert zakupu akcji firmy.

money.pl

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów