Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

SK Innovation planuje rozszerzyć produkcję akumulatorów w USA i na Węgrzech

SK Innovation planuje rozszerzyć produkcję akumulatorów w USA i na Węgrzech

Południowokoreańska firma SK Innovation planuje zbudować w Stanach Zjednoczonych drugą fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych, a także rozważa rozbudowę fabryki na Węgrzech. Kim Jun, CEO firmy, jest zdania, że coraz więcej azjatyckich producentów będzie produkować akumulatory w USA, by uniknąć taryf importowych i zaspokoić popyt ze strony amerykańskich producentów samochodów.

Kim Jun zapowiedział, że drugi amerykański zakład SK Innovation, budowany w stanie Georgia, ma mieć zdolność produkcyjną równoważną 10 GWh pojemności, jednak nie ujawnił przyszłych odbiorców wytwarzanych akumulatorów. Firma zobowiązała się do zainwestowania 1,7 mld dolarów w budowę pierwszej fabryki o możliwościach wytwórczych sięgających 9,8 GWh w celu obsługi ośrodka Volkswagena w sąsiednim Tennessee. Produkcja w pierwszym zakładzie rozpocznie się na początku 2022 roku.

Według źródeł agencji Reuters, druga fabryka wymaga nakładu około 1 mld dolarów, ponieważ szacuje się, że osiągnięcie produkcji ma poziomie 1 GWh wymaga zainwestowania 100 mln. Ostateczna wartość inwestycji ma być zatwierdzona przez zarząd w pierwszej połowie 2020 r.

W przypadku Węgier, SK Innovation rozważa rozbudowę drugiego zakładu - który obecnie dopiero powstaje - z 10 do 16 GWh zdolności produkcyjnej, by zwiększyć podaż dla Volkswagena. Firma prowadzi ponadto z producentem samochodów rozmowy, mające doprowadzić do przekształcenia tworzonego na Węgrzech ośrodka w spółkę joint venture. Rzeczniczka SK Innowation powiedziała, że ​​inną rozważaną opcją jest stworzenie dodatkowych 6 GWh potencjału produkcyjnego w kraju europejskim innym niż Węgry.

Volkswagen twierdzi, że jego zapotrzebowanie na akumulatory przekracza w Europie i Azji 300 GWh rocznie, i że omawia opcje dostaw z różnymi partnerami.

W Chinach pierwsza fabryka akumulatorów SK Innovation, o potencjale produkcyjnym wynoszącym 7,5 GWh, została uruchomiona w Changzhou pod koniec 2019 r., a fabryka budowana w Yancheng, pozwalająca na produkcję na poziomie 20 GWh, zostanie ukończona do końca bieżącego roku. Zarząd zastanawia się również nad inwestycją w chińską spółkę EVE Energy Co Ltd, która mogłaby zapewnić kolejne 8,5 GWh pojemności wytwarzanych akumulatorów.

Kim Jun oczekuje, że w 2025 r. pojazdy elektryczne będą stanowiły ponad 10% światowej sprzedaży samochodów i prawie 20% w 2030 r., kiedy to możliwości wytwórcze SK Innovation sięgną około 200 GWh pojemności.

Reuters

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów