Xiaomi i Oppo wyposażą smartfony w najnowsze układy Qualcomma

Xiaomi i Oppo wyposażą smartfony w najnowsze układy Qualcomma

Xiaomi i Oppo - dwie najszybciej rozwijające się chińskie marki telefonów komórkowych - ogłosiły, że na początku przyszłego roku wprowadzą do flagowych smartfonów najnowsze układy Qualcomma, a jednym z nich będzie Snapdragon 865.

Według firmy analitycznej IDC, w trzecim kwartale bieżącego roku Xiaomi i Oppo zajmowały kolejno trzecie i piąte miejsce pod względem sprzedaży smartfonów na świecie. Obie marki stały się również głównymi klientami Qualcomma, odpowiadając w ostatnim roku za ponad 10% z 24,2 mld dolarów przychodów dostawcy chipów. Do grona największych klientów firmy należą także Apple i Samsung Electronics.

Nowy chip Qualcomma będzie posiadał funkcje wspierające sztuczną inteligencję przy takich zadaniach, jak identyfikacja obiektów na zdjęciach przechowywanych w pamięci smartfona, a także zostanie wyposażony w modem 5G. Firma twierdzi, że układ Snapdragon 765, który jest tańszy od 865 i znajduje się w przystępnych cenowo telefonach, również zyska moduł łączności 5G. Celem takiego posunięcia jest rozpowszechnienie tej technologii w smartfonach z niższej półki cenowej.

Oprócz sprzedaży układów obliczeniowych i modemów przeznaczonych do smartfonów, Qualcomm próbuje również przekonać producentów telefonów do stosowania innych komponentów firmy, takich jak chipy antenowe do łączności 5G. W celu wsparcia tych dążeń, producent ogłosił, że zacznie dostarczać producentom telefonów całe moduły zawierające wiele różnych układów.

Qualcomm zapewnił, że współpracował z operatorami telekomunikacyjnymi Verizon Communications i Vodafone, by potwierdzić, że wspomniane moduły będą działały w ich infrastrukturach sieciowych. Testowanie telefonów w celu weryfikacji pracy modułów w różnych sieciach jest dla firmy jednym z najdroższych i najbardziej czasochłonnych etapów wprowadzania nowych rozwiązań na rynek.

Źródło: Reuters

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów