Podzespoły elektroniczne dla automatyki

Podzespoły elektroniczne dla automatyki
Pobierz PDF Download icon
Contrans TI zaprasza na seminaria, które poświęcamy nowościom w naszej ofercie. Skupimy się na wysokonapięciowych kondensatorach elektrolitycznych i aplikacjach przetwarzania energii oraz najnowszych rozwiązaniach układów zasilania diod LED. Zapraszamy także do odwiedzenia naszego stoiska M-12, gdzie prezentujemy podzespoły półprzewodnikowe i pasywne do aplikacji przetwarzania energii, oświetlenia LED i automatyki.

Blok seminariów rozpocznie się 27 marca o godz. 12.00.

12.00-12.45 "Wysokonapięciowe kondensatory elektrolityczne firmy Hitachi AIC - parametry i dobór do aplikacji" - Krzysztof Kardach, CONTRANS TI

Współczesne rozwiązania cyfrowych układów zasilania i sterowania wymagają, by stosowane w nich kondensatory zdolne były do przenoszenia znacznych prądów przy jednoczesnym zapewnieniu minimalnych strat własnych. Optymalna kombinacja małej upływności, wysokiej odporności na przebicie, niskiej impedancji pasożytniczej i zdolności do pracy w wysokiej temperaturze to klucz do uzyskania najwyższych sprawności energetycznych.

Aplikacje tego typu niosą ze sobą również specyficzne wymagania dla trwałości, powtarzalności parametrów oraz metodyki doboru elementów. Podczas seminarium problemy te będą dyskutowane w oparciu o ofertę i parametry kondensatorów elektrolitycznych firmy Hitachi AIC.

13.00-13.45 "Przegląd rozwiązań zasilania diod LED w ofercie firmy Supertex" - Mariusz Kaczor, Krzysztof Kardach, CONTRANS TI

Uniwersalność diod LED pozwala stosować je w szerokim spektrum aplikacji. Każde z zastosowań może mieć odmienne wymagania dla układu zasilającego w kwestii sprawności energetycznej, stopnia skomplikowania, izolacji galwanicznej czy wymiarów. Sposób zasilania diod LED, wymagający kontroli natężenia prądu, odróżnia zasilacze LED od znakomitej większości podobnych aplikacji. Różnica ta w wielu przypadkach pozwala sięgać po rozwiązania układowe niestosowane w układach zasilania, gdzie kontrolowane jest napięcie.

Ponadto duża elastyczność konfiguracji i łatwość budowy półprzewodnikowego źródła światła z wielu mniejszych elementów przyczyniają się do tego, że rozwiązania zasilaczy LED niejednokrotnie zaskakują nietypową ale świetnie dopasowaną do potrzeb architekturą. Seminarium posłuży omówieniu przykładów architektury zasilaczy diod LED średniej i dużej mocy do zastosowań oświetleniowych i sygnalizacyjnych.

Contrans-TI Sp. z o.o.

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
marzec 2014
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów