Elektronika Praktyczna likwiduje bariery! Specjalna oferta w ramach Klubu Aplikantów Próbek! - ROZDANE

Elektronika Praktyczna likwiduje bariery! Specjalna oferta w ramach Klubu Aplikantów Próbek! - ROZDANE
Większość nowoczesnych układów elektronicznych jest umieszczana w obudowach, które bardzo trudno przylutować w warunkach niewielkiego warsztatu elektronicznego. Z drugiej strony, są one na tyle interesujące, że wielu z nas chętnie użyłoby ich w urządzeniach lub chociaż wypróbowałoby ich działanie. Wychodząc naprzeciw takim potrzebom, redakcja Elektroniki Praktycznej wspólnie z producentem obwodów drukowanych - firmą Elmax, przygotowały dla Was ofertę specjalną! Bardzo atrakcyjne, interesujące układy MEMS zamontowane na niewielkich płytkach drukowanych wyposażonych w złącza szpilkowe do natychmiastowego zastosowania na płytce stykowej, w zestawie ewaluacyjnym, w urządzeniu lub jego prototypie montowanym ręcznie.

Termostat elektroniczny AD22105

Układ scalony termostatu półprzewodnikowego. Do poprawnej pracy wymaga jedynie rezystora programującego zakres temperatury. Układ charakteryzuje się szerokim zakresem roboczym obejmującym -40...+150°C. Wyjście układu typu otwarty kolektor pozwala na dołączenie układu wykonawczego (np. drivera przekaźnika, małej diody LED) lub współpracę z mikrokontrolerem. Histereza jest ustalona fabrycznie i wynosi 4°C. Napięcie zasilania 2,7...7,0 V, pobór mocy zaledwie 230 µW przy 3,3 V.

Driver białych diod LED ADM8843

Układ ADM8843 umożliwia zasilanie do 4 białych diod LED. Zawiera wbudowaną pompę ładunku, co umożliwia zasilanie obwodów podświetlenia z baterii lub akumulatora. Typowo jest stosowany do podświetlania tła LCD, Wejścia CTRL1/CTRL2 umożliwiają włączanie/wyłączanie układu oraz zmianę jasności świecenia diod LED. Układ może pracować w trybie powielania napięcia 1×, 1,5× lub 2×. Tryb jest wybierany automatycznie w wyniku pomiaru napięcia zasilającego.

Układ scalony zegara RTC z alarmem M41T81S

Układ scalony zegara RTC z wbudowanym oscylatorem współpracującym z dołączonym kwarcem "zegarkowym", funkcją kalendarza i alarmu. Układ jest kontrolowany za pomocą interfejsu szeregowego I²C. Co ciekawe i wyróżniające - zawiera wbudowany przełącznik zasilania awaryjnego zwalniając konstruktora urządzenia z konieczności jego wykonania w oparciu o układy dyskretne.

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
czerwiec 2016

Zobacz też
Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów