Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Elektronika Praktyczna likwiduje bariery! Specjalna oferta w ramach Klubu Aplikantów Próbek! - ROZDANE

Elektronika Praktyczna likwiduje bariery! Specjalna oferta w ramach Klubu Aplikantów Próbek! - ROZDANE
Większość nowoczesnych układów elektronicznych jest umieszczana w obudowach, które bardzo trudno przylutować w warunkach niewielkiego warsztatu elektronicznego. Z drugiej strony, są one na tyle interesujące, że wielu z nas chętnie użyłoby ich w urządzeniach lub chociaż wypróbowałoby ich działanie. Wychodząc naprzeciw takim potrzebom, redakcja Elektroniki Praktycznej wspólnie z producentem obwodów drukowanych - firmą Elmax, przygotowały dla Was ofertę specjalną! Bardzo atrakcyjne, interesujące układy MEMS zamontowane na niewielkich płytkach drukowanych wyposażonych w złącza szpilkowe do natychmiastowego zastosowania na płytce stykowej, w zestawie ewaluacyjnym, w urządzeniu lub jego prototypie montowanym ręcznie.

Termostat elektroniczny AD22105

Układ scalony termostatu półprzewodnikowego. Do poprawnej pracy wymaga jedynie rezystora programującego zakres temperatury. Układ charakteryzuje się szerokim zakresem roboczym obejmującym -40...+150°C. Wyjście układu typu otwarty kolektor pozwala na dołączenie układu wykonawczego (np. drivera przekaźnika, małej diody LED) lub współpracę z mikrokontrolerem. Histereza jest ustalona fabrycznie i wynosi 4°C. Napięcie zasilania 2,7...7,0 V, pobór mocy zaledwie 230 µW przy 3,3 V.

Driver białych diod LED ADM8843

Układ ADM8843 umożliwia zasilanie do 4 białych diod LED. Zawiera wbudowaną pompę ładunku, co umożliwia zasilanie obwodów podświetlenia z baterii lub akumulatora. Typowo jest stosowany do podświetlania tła LCD, Wejścia CTRL1/CTRL2 umożliwiają włączanie/wyłączanie układu oraz zmianę jasności świecenia diod LED. Układ może pracować w trybie powielania napięcia 1×, 1,5× lub 2×. Tryb jest wybierany automatycznie w wyniku pomiaru napięcia zasilającego.

Układ scalony zegara RTC z alarmem M41T81S

Układ scalony zegara RTC z wbudowanym oscylatorem współpracującym z dołączonym kwarcem "zegarkowym", funkcją kalendarza i alarmu. Układ jest kontrolowany za pomocą interfejsu szeregowego I²C. Co ciekawe i wyróżniające - zawiera wbudowany przełącznik zasilania awaryjnego zwalniając konstruktora urządzenia z konieczności jego wykonania w oparciu o układy dyskretne.

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
czerwiec 2016

Zobacz też
Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów