wersja mobilna

Dalmierz laserowy z Bluetooth

Numer: Luty/2014

Dalmierze laserowe zapewniają dokładne pomiary odległości, nie tylko w budownictwie i nieruchomościach, ale również w przemyśle. Znajdują tam zastosowanie na przykład przy projektowaniu i wykonywaniu elektrycznej. Dla takich profesjonalnych zastosowań firma reichelt elektronik wprowadziła do oferty dalmierz laserowy CEM ILDM-150. Unikatową cechą urządzenia jest zintegrowany interfejs Bluetooth, za pomocą którego można szybko i łatwo tworzyć prezentacje w "wirtualnej rzeczywistości".

Pobierz PDF

Unikalną funkcją dalmierza laserowego CEM ILDM-150 jest wbudowany interfejs Bluetooth, za pomocą którego można szybko i łatwo tworzyć prezentacje w "rzeczywistości wirtualnej"

Przy zasięgu wynoszącym 70 m i bardzo dobrej rozdzielczości dalmierz CEM ILDM-150 nadaje się do profesjonalnych zastosowań. Obejmują one, na przykład, branże budowlaną oraz konstruowania maszyn i urządzeń (montaż i oddanie do użytku nowych i przerobionych maszyn lub planowanie urządzeń przenośnikowych). Dokładne pomiary wymagane są dla poprawnego rozmieszczenia fundamentów maszyn, przenośników, ustalenia długości przewodów zasilających itp. Za pomocą profesjonalnego dalmierza laserowego CEM ILDM-150 uzyskuje się to łatwo, precyzyjnie i szybko.

Zakres pomiarowy dalmierza wynosi 0,05...70 m przy dokładności podstawowej ±1,5 mm. Dalmierz umożliwia pomiary pod kątem do ±65 stopni. Funkcje dodatkowe, poprawiające komfort użytkowania, takie jak czujnik inklinacji, funkcja obliczania powierzchni, a metodą pośrednią - wysokości i objętości, funkcje arytmetyczne oraz możliwość zapamiętania do 20 rekordów danych. Wymienione funkcje umożliwiają natychmiastowe uzyskanie wyników, bez konieczności przesyłania danych do komputera PC i ich przeliczania.

Tworzenie wirtualnych modeli za pomocą dalmierza

Szczególną cechą dalmierza CEM ILDM- 150 jest zintegrowany interfejs Bluetooth. Umożliwia on komunikację i zdalne sterowanie przyrządu za pomocą tabletu lub smartfona. Za pomocą bezpłatnej aplikacji "Meterbox iLDM" pracującej pod kontrolą Androida lub iOS, wykorzystując aparaty fotograficzne urządzeń mobilnych, można wykonać zdjęcia mierzonych obiektów i za pomocą wizualizowanych wyników pomiarów odległości można uzyskać prezentacje w "rzeczywistości wirtualnej". Następnie, gotowe fotografie można przesłać przez Bluetooth lub e-mail, wysłać do chmury iCloud, udostępnić na Twitterze lub Facebooku. Dzięki naniesieniu wyników pomiarów na fotografie można uniknąć błędów podczas planowania, pokazać rzeczywisty wygląd i wymiary obiektu w czasie prezentacji lub wyboru miejsca dla inwestycji.

Oprócz oczywistych korzyści wynikających z naniesienia wymiarów na rzeczywisty obiekt, dzięki połączeniu dalmierza CEM ILDM-150 ze smartfonem czy tabletem, zyskuje się również możliwość natychmiastowej transmisji danych, co może być pomocne przy tworzeniu dokumentacji terenów i obiektów, planowaniu dróg ewakuacyjnych, transportowych i objazdów.

Poręczny i solidny

Lekki przyrząd - ważący zaledwie 160 gram - wyposażono w czytelny wyświetlacz LCD z podświetleniem. Obudowa dalmierza ma wymiary zaledwie 135 mm×53 mm×30 mm i stopień ochrony IP54. Rozkładana podpórka, gwintowany otwór umożliwiający przykręcenie do statywu oraz zintegrowana poziomnica ułatwiają prawidłowe użytkowanie dalmierza.

Oprócz pojedynczych pomiarów z dodawaniem/odejmowaniem, obliczeń powierzchni lub objętości, dalmierze CEM ILDM-150 umożliwia pomiary ciągłe lub śledzenie obiektów. Laser inicjowany jest przez obiekt mierzony i nowy pomiar następuje co 0,5 s. W tym trybie pracy można łatwo wykonywać wymiary i przenosić je na plany budowlane. Pomiary wykonywane metodą pośrednią, jak np. pomiar wysokości za pomocą dwóch lub trzech odcinków, są obliczane automatycznie.

Ponad 45 000 produktów elektroniki

Firma reichelt elektronik, która jest jednym z największych europejskich dystrybutorów on-line urządzeń elektronicznych oraz IT, oferuje ponad 45 tys. produktów o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Gwarantuje przy tym dostępność i krótkie terminy dostawy. Dzięki szerokiemu asortymentowi komponentów elektronicznych firma reichelt jest idealnym partnerem w dziedzinie zaopatrzenia. W sklepie internetowym elektronik można nabyć układy scalone, mikrokontrolery, diody LED, tranzystory, elementy bierne, złącza i przekaźniki.

Zintegrowany interfejs Bluetooth umożliwia komunikację i zdalne sterowanie za pomocą tabletu lub smartfona

Za pomocą bezpłatnej aplikacji Meterbox iLDM, używając aparatu fotograficznego urządzenia mobilnego można wykonać zdjęcia mierzonych obiektów i nanieść na nie wyniki pomiaru

Oferta firmy obejmuje również wysokiej jakości narzędzia, takie jak stacje lutownicze, multimetry i oscyloskopy. Firma ma również korzystną cenowo ofertę z zakresu techniki komputerowej, osprzętu sieciowego, podzespołów komputerowych, takich jak: procesory, pamięci, dyski twarde oraz rutery, filtry zasilające i zasilacze awaryjne. Jest ona interesująca zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Ponadto, program produktów zawiera duży wybór: projektorów, odbiorników TV, anten satelitarnych, konwerterów i inne oraz akcesoria, takie jak przewody HDMI, baterie i akumulatory itp.

reichelt elektronik
http://www.reichelt.de

Pozostałe artykuły

Bezprzewodowy "judasz" TX-75

Numer: Maj/2019

To po prostu musiało się stać! Popularność wideodomofonów, czy też bramofonów rośnie od wielu lat. O ile w czasach, kiedy urządzenia tego typu pojawiały się najpierw w firmach, później w gospodarstwach prywatnych, przedszkolach, szkołach itd. stanowiły one pewną sensację, o tyle obecnie już nawet nie dostrzegamy ich istnienia. Dziwić więc może, że do dzisiaj w zasadzie nie było bliźniaczo podobnych urządzeń, takich ...

Wyświetlacze o szerokim kącie obserwacji

Numer: Kwiecień/2019

Stale rośnie zapotrzebowanie na wyświetlanie obrazów lub komunikatów niosących różne informacje. Producenci wyrobów elektronicznych prześcigają się w uatrakcyjnieniu swoich produktów, ale dla przeciętnego użytkownika najbardziej widoczna jest zmiana wyświetlacza na większy, bardziej czytelny, lepiej widoczny lub kolorowy. Tym wymaganiom starają się sprostać producenci wyświetlaczy oferujący coraz to nowsze rozwiązania.

Ekran dotykowy - najbardziej popularny sposób porozumiewania się z urządzeniami

Numer: Kwiecień/2019

Technologia multitouch powoli staje się standardem nie tylko w przypadku telefonów komórkowych. Coraz więcej urządzeń elektronicznych obsługiwana jest za pośrednictwem interfejsów dotykowych. Rozwiązania wykorzystujące ekrany dotykowe to obecnie narzędzia dostarczające informacje w branżach takich jak handel, przemysł motoryzacyjny, opieka zdrowotna czy digital signage.

Moc w nowym wymiarze. Płaski, bezszczotkowy serwomotor DC o dużym momencie obrotowym

Numer: Kwiecień/2019

Płaskie silniki z wirnikiem zewnętrznym o dużym momencie obrotowym wymagane są często w robotyce, protezach, automatyce laboratoryjnej, pompach, technologii medycznej lub w wyposażeniu kabin samolotowych. Silniki BXT firmy Faulhaber wyznaczają nowe standardy, mając znacznie większe momenty obrotowe, niż było to dotychczas możliwe w tej klasie napędów.

Laboratorium na targach Automaticon 2019

Numer: Marzec/2019

Farnell element14 to firma, która bardzo aktywnie angażuje się w pomoc swoim klientom oraz w edukację inżynierów. Oprócz różnorodnego rodzaju wsparcia i licznych kampanii, jakie prowadzi dla twórców i projektantów elektroniki, jest także obecna na wszystkich ważnych wydarzeniach branżowych. W tym roku zespół Farnella przygotował na Automaticon 2019 naprawdę unikalne atrakcje, jakich chyba nigdy dotąd na tych targach jeszcze nie ...

Mobilna
Elektronika
Praktyczna

Elektronika Praktyczna

Czerwiec 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym