wersja mobilna | kontakt z nami

Numer: /

Pozostałe artykuły

NIOS II na maXimatorze, czyli mikroprocesor w układzie FPGA (3). Przerwania, timery i obsługa wyświetlaczy

Numer: Luty/2018

Do tej pory wspólnymi siłami udało nam się wbudować w pełni funkcjonalny system mikroprocesorowy, który odbierał i generował cyfrowe sygnały (powiedzmy dumnie, że przetwarzał sygnały cyfrowe!). Kilkakrotnie wspominałem przy tej okazji, że stosowanie opóźnień jest rozwiązaniem nagannym, jednak dotychczas nie mieliśmy alternatywy - czas ją poznać i wzbogacić system oraz swoją wiedzę o timery i system przerwań.

Amazon Alexa (1). Tworzymy umiejętności Skills

Numer: Grudzień/2017

W artykule zaprezentujemy sposób tworzenia ?umiejętności? dla asystentki głosowej Alexa (skills). Wykonamy i opublikujemy umiejętność, dzięki której Alexa będzie symulowała losowanie kostką do gry w grach planszowych.

Systemy dla Internetu Rzeczy (12). Oprogramowanie narzędziowe dla układów CC26xx i CC13xx platformy SimpleLink

Numer: Grudzień/2017

Wielordzeniowe procesory typu SOC (System on Chip) rodziny CC26xx oraz CC13xx firmy Texas Instruments są przeznaczone dla komunikacji bezprzewodowej. Mają one zupełnie nowe możliwości w porównaniu z układami scalonymi modułów radiowych. Od połowy roku 2017 producent zintegrował oferowany sprzęt i oprogramowanie w postaci pojedynczej platformy SimpleLink MCU Platform. Platforma integruje układy scalone, moduły uruchomieniowe, środowisko ...

NIOS II na maXimatorze, czyli mikroprocesor w układzie FPGA (1). Wstęp i pierwszy projekt

Numer: Grudzień/2017

W jednym z poprzednich artykułów na łamach Elektroniki Praktycznej pan Mariusz Księżak wprowadził nas w tematykę implementacji procesora NIOS II na płytce maXimator oraz zaprezentował przykładowy projekt z jego użyciem. Teraz czas, abyśmy wspólnie uporządkowali i pogłębili wiedzę na ten temat.

Android Things oraz Raspberry Pi 3. Obsługa magistrali I2C

Numer: Grudzień/2017

W kolejnej części cyklu poświęconej systemowi Android Things oraz płytce Raspberry Pi, na przykładzie graficznego wyświetlacza OLED z kontrolerem SSD1306 oraz układu HTU21 będącego zintegrowanym modułem do pomiaru temperatury i wilgotności względnej powietrza, przedstawiona zostanie programowa obsługa interfejsu I2C. Aby lepiej zaprezentować korzyści wynikające z wykorzystania systemu operacyjnego Android Things i dostępnych dla ...

Mobilna
Elektronika
Praktyczna

Elektronika Praktyczna

Luty 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym