wersja mobilna | kontakt z nami

Drukarki 3D firmy 3D Center

Numer: Czerwiec/2016

3D Center to szwedzka firma obecna na rynku od 2012 r. Do tej pory prowadziliśmy działalność w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, na Islandii, w Estonii, na Łotwie i Litwie. Od tego roku oferujemy nasze usługi i produkty również w Polsce, wprowadzając nasze rozwiązania i dzieląc się doświadczeniami. W 3D Center zajmujemy się wdrożeniem technologii druku 3D u wszystkich zainteresowanych podmiotów - od wielkich przedsiębiorstw, poprzez małe firmy i średnie, a na instytucjach naukowych i edukacyjnych skończywszy. Pomagamy firmom przejść przez cały proces - od określenia potrzeb, przez prezentację możliwych rozwiązań, wydruki próbne, kalkulację kosztów, aż po sprzedaż, instalację, szkolenie i serwis proponowanych przez nas drukarek.

Pobierz PDF

Nie jest sztuką kupić drukarkę 3D - sztuką jest kupić drukarkę 3D jak najlepiej dostosowaną do potrzeb i oczekiwań. Ze względu na różnorodność technik, dostępnych materiałów i duże różnice cenowe pomiędzy urządzeniami, wdrożenie technologii 3D powinno być poprzedzone dokładną analizą.

Zastosowanie technologii druku 3D w krótkim czasie może przynieść wymierne korzyści, takie jak (wg Lepafrog): zdecydowanie szybszy czas wytwarzania potrzebnych części, narzędzi i komponentów (63%), znaczny wzrost swobody projektowania i ułatwienie wykonywania prototypów (53%), częstsze i łatwiejsze wykrywanie błędów projektowych (51%), oszczędności (40 %), czy wzrost zainteresowania większej liczby klientów ze względu na zastosowanie innowacyjności (20%).

Uzyskanie powyższych korzyści jest możliwe jedynie przez dobór odpowiedniej drukarki 3D oraz właściwą edukację w zakresie technik addytywnych, dotyczącą nie tylko samych urządzeń, ale również stosowanych materiałów, czy "procesów postprintingu", którą zapewniamy na najwyższym poziomie w ramach naszych usług.

Posiadamy jeden z największych asortymentów na rynku addytywnych technik wytwarzania w północnej Europie, z ponad 70 różnymi modelami drukarek 3D, drukującymi w różnych technikach, od takich producentów jak: 3D Systems, Prodways, 3D Platform 1000.

Naszym celem jest dystrybucja drukarek 3D do zastosowań profesjonalnych oraz produkcji, niezależenie od gabarytów i materiałów wykorzystywanych w wielu branżach. Dostępne w 3D Center produkty odpowiadają większości technik drukowania - od wielkoformatowego FDMu, poprzez wielozadaniowe drukarki MJP do produkcyjnych drukarek SLS.

Daje to właściwie nieograniczone możliwości w doborze odpowiedniej drukarki ze względu na takie parametry jak: szybkość i precyzja wydruku, użyte materiały, wielkość wydruków, poziom zaawansowania obsługi urządzenia, konieczność zastosowania procesów "postprintingu" itd. Na wszystkie proponowane przez nas produkty posiadamy autoryzację zarówno na sprzedaż, jak i instalację, serwis i obsługę.

Ogromną wagę przykładamy do odpowiedniego przeszkolenia i wsparcia osób, które mają korzystać z drukarek 3D w swojej codziennej pracy, a bez którego sprzedaż urządzenia jest często bezwartościowa lub nieprzynosząca zakładanych przez inwestującego w technologię 3D rezultatów. Nieustannie nawiązujemy kontakty z nowymi producentami, których drukarki testujemy i w przypadku uzyskania zadowalających nas rezultatów wprowadzamy do naszego asortymentu.

W ostatnim czasie warto wspomnieć chociażby o producencie drukarki 3D Platform - wielkogabarytowym (1m×1 m×0,5 m ), produkcyjnym i relatywnie tanim FDMie ze Stanów Zjednoczonych. Sprawdza się on również znakomicie przy prototypowaniu i drukowaniu małych elementów, które dzięki bardzo dużej powierzchni roboczej oraz zastosowaniu dwóch ekstruderów można produkować seryjnie i dużo szybciej, niż w przypadku tradycyjnych, niewielkich (w porównaniu) FDMów.

Specjalizujemy się również w wynajmie profesjonalnych drukarek 3D, umożliwiając tym samym wykorzystywanie najnowszej technologii i wprowadzenie innowacji, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów związanych z kupnem drukarki 3D. Wynajem pozwala również na realizowanie krótkoterminowych projektów i zapoznanie się z drukiem 3D przed podjęciem decyzji o zakupie własnego urządzenia.

W wielu wypadkach opcja wypożyczenia wydaje się być naturalnym pierwszym krokiem w świecie druku 3D, zwłaszcza w sytuacjach braku doświadczenia z tą technologią. Krótkoterminowo rozwiązanie to może również pozwolić na znaczne oszczędności lub otworzyć perspektywę korzystania z technik addytywnych dla przedsiębiorstw z ograniczonymi możliwościami inwestowania.

W przypadku opcji wynajmu polecamy zwłaszcza najprostsze w obsłudze i najbardziej efektywne urządzenia tak jak drukarka Projet 3500 w wersji HDMax od 3D Systems pracująca w technologii Multi-Jet Printing. Technologię tę wykorzystuje się do tworzenia trwałych plastikowych komponentów w wysokiej rozdzielczości i w krótkim czasie m. in. w: prototypowaniu, testach funkcjonalnych i designie.

Drukarki Projet 3500 są bardzo przyjazne w użytkowaniu, dostosowane do potrzeb biurowych i mogą być obsługiwane zdalnie. Wydruki wspierane są woskiem, dzięki czemu postprodukcja jest nieskomplikowana i niewymagająca specjalistycznego procesu.

Nieustannie rozbudowujemy nasz park maszynowy i zwiększamy ekspozycję drukarek 3D. Nie jesteśmy teoretykami druku 3D, lecz korzystamy z różnych drukarek 3D w naszej codziennej pracy, testując różne rozwiązania i materiały.

Świadczymy również usługi druku 3D - specjalizujemy się w wydrukach próbnych, które powinny poprzedzić każdy zakup lub wynajem drukarki oraz w wydrukach dedykowanych związanych z prototypowaniem i zainicjowaniem stosowania druku 3D w przedsiębiorstwach.

Oferujemy również specjalistyczne i trudno dostępne na rynku wydruki z metalu. Usługa druku zawsze poprzedzona jest wstępną kalkulacją na podstawie przesłanych plików. W 3D Center doradzamy również w doborze materiałów oraz zapewniamy ich zaopatrzenie, w tej dziedzinie współpracując z producentami najlepszych i sprawdzonych materiałów takimi jak Windform i Prodways.

dr Krzysztof Nowak
3D Center
krzysztof.nowak@3dcent.com
tel. +48 513 574 510

Pozostałe artykuły

Wyświetlacze typu OLED

Numer: Listopad/2017

Wyświetlacze OLED znajdują zastosowanie w tysiącach produktów. Dzięki właściwościom OLED-ów, szybkiemu rozwojowi technologii oraz obecnym trendom proekologicznym, w których duży nacisk kładzie się na produkty ?zielone?, będą one prawdopodobnie zyskiwały na popularności.

Aparat do elektroterapii - nowa koncepcja. Uśmierzanie bólu dźwiękiem

Numer: Listopad/2017

Autorka artykułu poszukuje osób chętnych do współpracy przy tworzeniu nowego, unikatowego rodzaju urządzenia do elektroterapii. Potrzebni są specjaliści różnych dziedzin: inżynierowie aparatury biomedycznej, neuroinformatycy potrafiący zaimplementować programistycznie dowolną metodę przetwarzania sygnału biomedycznego, realizatorzy dźwięku, konstruktorzy elektronicy i mechanicy ze znajomością programów do projektowania 3D, programiści ...

Technologie jutra dzięki National Instruments

Numer: Listopad/2017

Za rozwojem nowoczesnej elektroniki, zarówno konsumenckiej, jak i przemysłowej, kryją się skomplikowane technologie. Praktycznie wszelkie nowinki, takie jak smartfony, systemy komunikacji i coraz bardziej inteligentne urządzenia, nie istniałyby gdyby nie ciężka praca inżynierów prowadzących badania i testujących prototypy. Można sobie wyobrazić, jak trudne jest i jakiego oprzyrządowania wymaga rozwijanie najbardziej zaawansowanych technologii ...

Czy szybko musi oznaczać byle jak?

Numer: Listopad/2017

Ile razy zdarzyło się Wam stanąć przed koniecznością skonstruowania czegoś na szybko? Prototyp nowego urządzenia, który trzeba uruchomić ekspresowo, potrzeba chwili i stworzenie podręcznego narzędzia (jak np. generator czy nietypowy zasilacz) - dobrze, żeby elektronika miała swoją solidną obudowę. Nie tylko z powodu ochronienia jej przed uszkodzeniami, ale także dla ułatwienia zamocowania w docelowym miejscu lub choćby postawienia ...

Komponenty do łączności radiowej

Numer: Listopad/2016

Artykuł przeglądowy uwzględniający Wi-Fi, ZigBee, Bluetooth, ANT i inne, w tym nowe techniki, będące w trakcie opracowywania. Moduły UMTS-HSPA. Anteny radiokomunikacyjne, w tym do transmisji bezprzewodowej. Firma Computer Controls zapewnia wsparcie techniczne, od etapu doboru standardu komunikacji, rozwiązania hardware'u po pomoc w kolejnych etapach rozwoju projektu, dając przy tym możliwość uzyskania wsparcia od producenta.

Mobilna
Elektronika
Praktyczna

Elektronika Praktyczna

Styczeń 2018

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym