wersja mobilna | kontakt z nami

Nowości z firmy Phoenix Contact

Numer: Maj/2016

Firma Phoenix Contact jest bardzo dobrze znana automatykom i integratorom systemów przemysłowych. Oferowane przez nią produkty są funkcjonalne i o bardzo dobrej jakości. Na początku tego roku firma poinformowała o nowościach wprowadzonych do programu produkcji.

Pobierz PDF

Wśród wspomnianych we wstępie nowości znajdują się złącza, obudowy, komputery przemysłowe i aplikacja ułatwiająca konfigurowanie oraz umożliwiająca wizualizację obudów. Dokonajmy krótkiego przeglądu wspomnianych produktów.

Złącza przemysłowe Heavycon

Fotografia 1. Seria złącz Heavycon Complete

Seria złącz Heavycon Complete z oferty firmy Phoenix Contact zapewnia doskonałą szczelność połączenia, aż do stopnia ochrony IP69K. Dzięki połączeniu odpowiedniej obudowy (do wyboru są aż trzy serie) oraz odpowiedniej wkładki stykowej, bardzo łatwo jest uzyskać właściwe połączenie wtykowe w aplikacji.

Seria standardowa, wykonana z wytrzymałego metalu, obejmuje szeroki zakres typów obudów złącz - z dowolnym wyprowadzeniem przewodu oraz różnymi sposobami ryglowania (fotografia 1).

Wygodne w użyciu złącze typu Heavycon EVO, wykonane z tworzywa sztucznego, z bagnetowym mocowaniem elementu dławiącego, pozwala nie tylko na dowolny wybór sposobu wyprowadzenia kabla na ostatnim etapie montażu, ale także przyczynia się do ograniczenia wielkości utrzymywanego magazynu części oraz kosztów magazynowych nawet o 70%.

Obudowy serii Heavycon Advance z bezpośrednim ryglowaniem śrubami do powierzchni urządzenia/szafy ograniczają koszty dzięki zrezygnowaniu z obudowy gniazda, a także gwarantują wysoką szczelność jak i wytrzymałość.

Poszczególne komponenty mogą być dobierane indywidualnie, elastycznie modyfikowane, rozszerzane lub wymieniane. Obudowy Standardowe złącza Heavycon (z metalu) oraz EVO (z tworzywa) są kompatybilne z powszechnie stosowanym systemem przemysłowym.

Fotografia 2. Przykręcane obudowy gniazd dla wkładek SMD i THR

Obudowa Heavycon jest "EMC-ready" dzięki zastosowanym uszczelkom przewodzącym. Wystarczy zastosować wraz z nimi dławnice z przyłączem ekranu i w szybki sposób uzyskać połączenie zabezpieczone przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Wszystkie obudowy złącz pasują do standardowych wycięć panelowych.

Przykręcane obudowy gniazd dla wkładek SMD i THR

Producent rozszerzył linię obudów gniazd M12 dodając do niej elementy montowane od strony wnętrza urządzenia i mocowane za pomocą nakrętki zewnętrznej (fotografia 2). System dwuczęściowych złącz M8 i M12 łączy łatwość automatycznego montażu/lutowania wkładki stykowej oraz pewność mechanicznego połączenia wtyku ryglowanego w obudowie gniazda.

Nowe, przykręcane obudowy pozwalają na zastosowanie na jednej płytce różnych typów wkładek (montaż przewlekany z lutowaniem rozpływowym, tradycyjne lutowanie na fali, montaż powierzchniowy) przy zachowaniu identycznego odstępu od frontu urządzenia.

Ułatwione w ten sposób zostają wszelkie modyfikacje gotowego urządzenia bez konieczności drastycznych zmian w projekcie. Szeroki zakres typów wkładek pozwala na zaspokojenie większości potrzeb konstrukcyjnych a stabilne mocowanie obudowy gniazda na urządzeniu gwarantuje szczelność oraz wysoką wytrzymałość mechaniczną.

Wariant M8 dostępny jest ze standardowym gwintem, natomiast wariant M12 dodatkowo z gwintem M12 Speedcon pozwalającym na ekspresowe (zaledwie pół obrotu części moletowanego wtyku) ryglowanie połączenia.

Phoenix Contact Sp. z o.o.

Pozostałe artykuły

Druk 3D dla elektroników (3)

Numer: Listopad/2017

Niektóre funkcjonalności programu Design Spark Mechanical są realizowane w trochę "dziwny" sposób. Wśród tych wymieniłbym na przykład funkcję "przenieś", w której nazwie nic nie sugeruje, aby służyła ona również do powielania komponentów. Przyjrzyjmy się, jak możemy zaprząc ją do rysowania rozmaitych obiektów, trudnych do utworzenia innymi metodami.

Zastosowanie urządzeń IO-Link do akwizycji danych procesowych

Numer: Listopad/2017

Współczesny rynek automatyki przemysłowej związany z produkcją przemysłowych czujników procesowych rozwija się niezwykle dynamicznie. Aby sprostać wymaganiom zgodności produktu końcowego z silnie rozpowszechnioną ideą Przemysłu 4.0, producenci integrują z czujnikiem interfejsy udostępniające coraz więcej danych procesowych. Jak skorzystać z tej technologii i jak przełożyć to na zysk naszej firmy? Czy nowa technologia jest skomplikowana? ...

Automatyczny sterownik oświetlenia z LOGO! 8

Numer: Listopad/2017

Obecne czasy stoją pod znakiem ekologii połączonej z ekonomią. Szczególnie mocno widać to w dziedzinie oświetlenia. Staramy się oszczędzać energię elektryczną poprzez montowanie źródeł światła o jak najmniejszym poborze energii przy jednoczesnym zachowaniu właściwego natężenia światła. Bywa przy tym, że zapominamy o ważnym czynniku ludzkim, który powoduje, że nie zawsze planowane oszczędności są realizowane. Wynika to ...

Sieć Wi-Fi w przemyśle. Udogodnienia i zagrożenia

Numer: Listopad/2016

Współcześnie sieci bezprzewodowe są niemal wszędzie. Przeciętny użytkownik najlepiej zna je z zastosowań domowych, ale upowszechniły się one również w zakładach przemysłowych. Brak konieczności prowadzenia kabli połączeniowych, dostępność sieci w niemal dowolnej lokalizacji i szeroka znajomość posługiwania się tym rodzajem łączności są powodami, dla których stosowanie Wi-Fi jest bardzo wygodne, ale czy bezpieczne w tak ...

Internetowy sterownik podlewania ogrodowego na LOGO! Zdalny dostęp za pomocą Androida/iOS

Numer: Listopad/2016

Miesiąc temu pokazaliśmy fragment sieciowych możliwości LOGO! 8, które bazowały na serwerze HTTP wbudowanym w sterownik. Firma Siemens zadbała także o użytkowników urządzeń mobilnych z Androidem i iOS - dzięki specjalnej, dostępnej bezpłatnie, aplikacji użytkownik LOGO! 8 może nie tylko monitorować stan wejść, wyjść i zmiennych programu, ale także samodzielnie zaprojektować zdalny, graficzny panel HMI.

Mobilna
Elektronika
Praktyczna

Elektronika Praktyczna

Styczeń 2018

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym