wersja mobilna

Mobilna Elektronika Praktyczna

Z kraju  Konkurs EBEC 2019 

 

16 kwietnia odbyły się lokalne finały europejskiego konkursu inżynierskiego EBEC, którego patronem była "Elektronika Praktyczna". European BEST Engineering Competition to międzynarodowe wydarzenie odbywające się w 6 miastach w Polsce i ponad 30 krajach w całej Europie. To konkurs skierowany do studentów uczelni technicznych, w którym liczy się wiedza inżynierska, kreatywność i innowacyjne myślenie. Organizatorem jest stowarzyszenie studentów BEST.

Jak co roku prowadzone były dwie równoległe kategorie konkursowe. W trakcie finałów lokalnych, 4-osobowe drużyny miały zespołowo zaprojektować pojazdy wystrzeliwane na określoną odległość, lub zaplanować budowę kolonii na Marsie. Redakcja EP miała przyjemność oceniać prezentacje w jednej z kategorii w trakcie finału warszawskiego, który odbył się na Politechnice Warszawskiej.

12 zwycięskich drużyn, po 6 w ramach każdej z kategorii, uda się na ogólnopolski finał w Gliwicach, który odbędzie się 23 i 24 maja. Następnie najlepsze z zespołów pojadą na finał europejski.

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Czerwiec 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym