wersja mobilna

Mobilna Elektronika Praktyczna

Ze świata  Niskopoziomowe środowisko deweloperskie 

 

Firma EmbedOffice zaprezentowała ostatnio nowe, zintegrowane środowisko deweloperskie Embeetle IDE, przeznaczone do programowania mikrokontrolerów w językach C i C++, którego celem jest maksymalne usprawnienie pracy programistów systemów wbudowanych.

Embeetle IDE jest tworzone przez trzech doświadczonych inżynierów, którzy postawili sobie za cel przygotowanie narzędzia pozbawionego wad dużych, uniwersalnych środowisk, takich jak Eclipse, Atom i Visual Studio. Nowe IDE zostało napisane od nowa, tak by obejmowało tylko funkcje potrzebne osobom zajmującym się programowaniem systemów wbudowanych.

Dzięki temu ma prowadzić do zwiększenia produktywności oraz poprawienia wglądu w szczegóły procesu kompilacji na niskim poziomie. Wszystkie pliki konfiguracyjne tworzonych projektów oraz powiązane z nimi skrypty są dostępne dla programisty, który może je samodzielnie edytować.

Całość jest opatrzona komentarzami, a wszelkie zdarzenia wykonywane w trakcie kompilacji można samodzielnie podejrzeć. Oprogramowanie jest w pełni darmowe, również do zastosowań komercyjnych. Więcej informacji na temat Embeetle IDE można znaleźć pod adresem https://embedoffice.com/.

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Lipiec 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym