wersja mobilna

Mobilna Elektronika Praktyczna

Podzespoły  LTC6812-1 - układ monitorowania akumulatorów 

 

Firma Analog Devices wprowadziła do sprzedaży układ scalony LTC6812-1 będący nadzorcą pakietu akumulatorów, monitorujący i równoważący (funkcjonalność tzw. balansera; prąd do 200 mA na ogniwo regulowany za pomocą PWM) do 15 ogniw połączonych szeregowo.

Niepewność pomiarowa jest lepsza niż 2,2 mV, natomiast zakres pomiarowy do 5 V umożliwia monitorowanie większości ogniw różnego typu. Opracowano go do systemów zgodnych z normą ISO 26262.

Układ ma izolowany galwanicznie interfejs SPI, który pozwala na łączenie wielu układów i monitorowanie pakietów akumulatorów o zwielokrotnionej liczbie ogniw. Układy mogą być łączone skrętką o maksymalnej długości 100 metrów. Wymiana danych przebiega z prędkością do 1 Mb/s. Dzięki temu do monitorowania pakietu wystarczy pojedynczy mikrokontroler.

Układ LTC6812-1 jest zasilany z monitorowanego pakietu lub zewnętrznego źródła napięcia. Wyposażono go w 9 linii GPIO mogących pracować jako wejścia analogowe czujników temperatury lub innych sensorów. Układ LTC6812-1 jest wytwarzany w obudowie eLQFP-64.

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Lipiec 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym