wersja mobilna | kontakt z nami

Mobilna Elektronika Praktyczna

Podzespoły  MAXM17552 - przetwornica step-down 

 

Maxim Integrated oferuje moduł przetwornicy step-down typu MAXM17552 będący rozszerzeniem rodziny uSLIC. Jest on przeznaczony głównie do zastosowania w przemyśle, urządzeniach automatyki, medycznych i telekomunikacyjnych. Wyróżnia się miniaturowymi wymiarami (obudowa miniscule 2,6 mm×3,0 mm×1,5 mm) szerokim zakresem napięcia zasilającego 4...60 V przy prądzie obciążenia do 100 mA.

Napięcie wyjściowe może być regulowane w zakresie 0,9...5,5 V. W module zintegrowano regulator Himalaya buck i tranzystory kluczujące FET, obwody kompensujące i zabezpieczające oraz ekranowaną cewkę. Zastosowano w nim architekturę "peek-current-mode".

Aplikacja przetwornicy wymaga jedynie dwóch zewnętrznych kondensatorów ceramicznych oraz dwóch rezystorów ustalających napięcie wyjściowe. Moduł jest zgodny z CISPR 22 (EN 5022) Class B oraz ma certyfikat JEDEC. Może pracować w zakresie temperatury -20...+125°C (temperatura złącza do +150°C).

Jest chroniony przez zabezpieczenia przed przeciążeniem i przegrzaniem. Idealnie nadaje się do zastosowania na płytkach montowanych w niewielkich obudowach. Stanowi doskonałe uzupełnienie systemów zasilania sensorów przemysłowych, enkoderów, interfejsów prądowych 4...20 mA. W wielu urządzeniach może tez zastąpić popularne stabilizatory liniowe.

datasheets.maximintegrated.com/MAXM17552

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Kwiecień 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym