wersja mobilna

Mobilna Elektronika Praktyczna

Podzespoły  Seria EEH-ZF - hybrydowe kondensatory polimerowe 

 

Firma Panasonic Industry Europe powiększa ofertę kondensatorów polimerowych hybrydowych o nową serię EEH-ZF obejmującą kondensatory do wymagających zastosowań, np. w urządzeniach elektronicznych pracujących w komorze silnika spalinowego. Dopuszczalny zakres temperatury pracy rozciąga się od -55 do +150°C , a niezawodność jest przez producenta określana na 1000 MTBF w temperaturze 150°C.

Kondensatory są przeznaczone do montażu przewlekanego. Kondensatory hybrydowe nadają się do aplikacji wymagających dużej niezawodności przy zachowaniu niewielkich wymiarów. Przewodzący polimer umożliwia uzyskanie stabilnej, niewielkiej rezystancji ESR w szerokim zakresie temperatury.

Prąd impulsowy do 1 A może być przewodzony w skrajnych warunkach eksploatacji z zachowaniem ESR już od 20 mΩ. Odporność na duże impulsy prądowe, jak również żywotność rośnie wraz z obniżaniem się temperatury otoczenia. Kondensatory z serii EEH-ZF są oferowane w zakresie pojemności od 30 do 270 µF przy napięciu znamionowym od 25 do 63 VDC. Mają kwalifikację AEC Q-200.

https://industrial.panasonic.com/ww/products/capacitors/polymer-capacitors/hybrid-aluminum/zf

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Czerwiec 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym