wersja mobilna

Mobilna Elektronika Praktyczna

Z kraju  Technopark Gliwice będzie miał nowy budynek dla 20 firm 

 

Jak poinformowały władze Gliwic, stanowiący centrum wsparcia dla firm rozpoczynających działalność na rynku nowych technologii - Park Naukowo-Technologiczny "Technopark Gliwice" - zostanie rozbudowany kosztem około 5 mln zł. Powstanie trzeci budynek, który będzie miał trzy kondygnacje, i będzie dysponował powierzchnią około 1,4 tys. m?. W nowym obiekcie miejsce znajdzie 20 firm. Ukończenie inwestycji przewidziano na rok 2020.

Obecnie Technopark Gliwice ma dwa budynki o łącznej powierzchni użytkowej 4,5 tys. m², w które zainwestowano blisko 29 mln zł. Funkcjonuje tam około 60 firm. Trzeci budynek, przy pomocy specjalnego łącznika, zostanie zintegrowany z istniejącym inkubatorem przedsiębiorczości.

Po rozstrzygnięciu przetargu na budowę wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację inwestycji. Jak podkreślają lokalne władze, atutem Technoparku Gliwice jest lokalizacja w akademickiej dzielnicy Politechniki Śląskiej oraz łatwy dostęp do autostrad A1 i A4, co gwarantuje dobre połączenie z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami naukowo-biznesowymi.

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Czerwiec 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym