wersja mobilna

Mobilna Elektronika Praktyczna

Podzespoły  M123 - kondensatory MLCC spełniające wymagania MIL-PRF-123 

 

Firma AVX będąca częścią koncernu Kyocera, poinformowała o wprowadzeniu do produkcji nowej serii kondensatorów ceramicznych MLCC - M123. Kondensatory są zgodne z wymaganiami normy militarnej MIL-PRF-123, co pozwala na ich użycie w urządzeniach przeznaczonych dla wojska i awiacji. Dielektryk stanowią materiały ceramiczne BX i BP.

Kondensatory M123 wykorzystujące dielektryk EIA Class II BX mają większą pojemność niż komponenty z dielektrykami Class I (NP0/C0G), jednak ich pojemność wykazuje większe zmiany w funkcji napięcia, częstotliwości oraz temperatury. Dlatego zaleca się ich stosowanie do odcinania składowej stałej, sprzęgania, dyskryminatorów częstotliwości itp.

Kondensatory M123 z dielektrykiem EIA Class I BP charakteryzują się podwyższoną stabilnością parametrów w porównaniu do BX i są polecane do aplikacji, w których wymagane są precyzyjne pojemności, np. timerów i generatorów wykorzystujących obwody RC lub LC.

Zmiana pojemności znamionowej w zakresie temperatury -55...+125°C wynosi ±15% dla dielektryka BX oraz ±30 ppm/K dla dielektryka BP. Kondensatory M123 są produkowane w zakresie pojemności 330 pf...1 µF (BX) i 1 pF...22 nF (BP). Napięcie znamionowe wynosi 50 V lub 100 V. Są oferowane w obudowach SMD o wymiarach od 0805 do 2225 (7 wariantów).

http://www.avx.com/products/ceramic-capacitors/surface-mount/mil-prf-123chips/

Pozostałe artykuły

Zobacz wszystkie

Elektronika Praktyczna

Czerwiec 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym